Abp Gądecki wydał oświadczenie w sprawie LGBT. Pisze o "totalitaryzmie światopoglądowym"

Arcybiskup Stanisław Gądecki wydał oświadczenie, w którym porusza temat LGBT+ i krytyki abp. Jędraszewskiego. Czytamy w nim m.in., że "szacunek dla konkretnych osób nie może prowadzić do akceptacji ideologii, która stawia sobie za cel przeprowadzenie rewolucji w zakresie społecznych obyczajów i międzyosobowych relacji".
Zobacz wideo

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp. Stanisław Gądecki, zajął oficjalne stanowisko w sprawie "ideologii LGBT +" i broni przy okazji abp. Jędraszewskiego, który krytykowany jest za słowa o "tęczowej zarazie".

>>Prokuratura zwolniła abp. Gądeckiego z tajemnicy, by dostać akta ws. pedofilii. A teraz ich nie chce<<<

Abp. Gądecki o LGBT

Abp. Gądecki postanowił zabrać głos w dyskusji o LGBT +. W oświadczeniu zauważa, robi to mimo że wakacje "powinny być czasem odpoczynku i refleksji nad pięknem natury stworzonej przez Boga". Dodaje, że "ma to zapewne związek z ofensywą środowisk LGBT+" przejawiającą się w "znaczącym wzrostem liczby tzw. marszów równości organizowanych w naszym kraju" i przypomina, że niektóre samorządy zaplanowały "wprowadzenie po wakacjach do programów szkolnych nowego, zgodnego z założeniami tej ideologii, podejścia do edukacji seksualnej".

Arcybiskup pisze również, że "osoby przynależące do środowisk tzw. mniejszości seksualnych są naszymi braćmi i siostrami", podkreśla jednak, że szacunek dla człowieka nie powinien prowadzić do akceptacji jego poglądów. - Szacunek dla konkretnych osób nie może jednak prowadzić do akceptacji ideologii, która stawia sobie za cel przeprowadzenie rewolucji w zakresie społecznych obyczajów i międzyosobowych relacji - dodaje. 

- Ta rewolucja w obyczajach i moralności – podkreśla papież Franciszek – często wymachuje 'flagą wolności', ale w rzeczywistości przyniosła dewastację duchową i materialną niezliczonym ludzkim istotom, szczególnie najbardziej narażonym - pisze Gadecki. 

Edukacja seksualna i związki jednopłciowe

Arcybiskup apeluje więc do władz samorządowych "o niepodejmowanie decyzji, które - pod pozorem przeciwdziałania dyskryminacji - skrywałyby ideologię zaprzeczającą naturalnej różnicy płci i komplementarności mężczyzn i kobie".

Zwraca się także do parlamentarzystów, "aby oparli się dalekosiężnym planom środowisk LGBT+ polegającym na zmianie polskiego prawa na rzecz wprowadzenia tzw. 'małżeństw homoseksualnych' oraz możliwości adopcji przez nie dzieci".

Totalitaryzm światopoglądowy

Na sam koniec Gądecki wspomina także o tym, że pracodawcy nie powinni dyskryminować pracowników sprzeciwiających się LGBT. Arcybiskup pisze wprost, że "fala krytyki, która dotknęła metropolitę krakowskiego, (...) a także reakcje pracodawców wobec osób wyrażających swoją dezaprobatę wobec ideologii LGBT+, świadczą o zakorzenionym w pewnych środowiskach totalitaryzmie światopoglądowym". Ten jego zdaniem przejawia się w "usuwaniu poza sferę obszaru wolności ludzi myślących inaczej" . Swój wywód kończy postulatem: "Do wszystkich ludzi dobrej woli apeluję więc o stosowanie zasady niedyskryminacji w publicznej dyskusji nie tylko wobec zwolenników wspomnianej ideologii, ale o dopuszczenie na równych prawach do debaty także jej przeciwników".

Więcej o:
Komentarze (418)
Abp. Gądecki wydał oświadczenie w sprawie LGBT. Pisze o "totalitaryzmie światopoglądowym" i broni Gądeckiego
Zaloguj się
 • 174pit

  Oceniono 86 razy 72

  Totalitaryzm światopoglądowy uprawia kościół katolicki. Przynajmniej jego polski odłam.
  Cieszę się z tej wypowiedzi człowieka, który ponoć jest z dla od polityki. Wynika z niej wprost, że kościół chce władzy nad duszami, sumieniami i cała resztą nie tylko swoich owieczek, ale wszystkich mieszkańców Polski.
  Chce wytyczyć Polakom intelektualny kierdel, w którym będą mogli się poruszać.
  Co to wszystko ma wspólnego z naukami Chrystusa? Ano nic, ale przecież nie o nią chodzi.

 • pan.szklanka

  Oceniono 58 razy 44

  Gądecki ma rację. Ideologia mańkutów doprowadziła do powstania nożyczek przystosowanych dla leworęcznych. Proszę, będąc w praworęcznej większości, spróbować obciąć sobie tym paznokcie.

 • jurand48

  Oceniono 53 razy 43

  A czy import do Europy z Azji chrześcijaństwa to nie była "rewolucja w zakresie społecznych obyczajów i międzyosobowych relacji"

 • arreis65

  Oceniono 38 razy 34

  Rewolucję w zakresie społecznych obyczajów i międzyosobowych relacji - to już wieki temu wprowadzono w Watykanie, gdzie papieże, biskupi, księża pogrążali się w przemocy, rozpuście, gwałtach i okrucieństwie, mieli żony, umieszczali swe kochanki w Watykanie, a swym synom z nieprawego łoża – „bratankom lub siostrzeńcom” jak powszechnie nazywano ich w łonie kościoła – powierzali wysokie urzędy>. Byli tez papieże homoseksualiści, którzy nadawali swym partnerom godność kardynała, inni zaś, nie znając granic rozwiązłości, byli zwolennikami obydwu orientacji seksualnych. Wielokrotnie w papieskich pałacach dochodziło do najzwyklejszych orgii. Jeden z Biskupów Rzymu prowadził opodal Pałacu Laterańskiego dom publiczny. Kilku czerpało dochody z podatków nakładanych na działające w Rzymie nierządnice. Zdarzali się też i tacy, którzy sprzedawali odpusty, coś w rodzaju „podatku grzesznego”, zezwalające duchownym na utrzymywanie kochanek. Oczywiście pod warunkiem wniesienia odpowiedniej opłaty rocznej.
  Powszechnie stosowano morderstwa jako jako sposób walki o władzę !!!!
  wiec ty gądecki nie perdolllll o moralności !!!!!

 • tempa-dzida2

  Oceniono 44 razy 34

  Każde "kazanie", każde słowo hierarchy kościelnego a nawet zwykłego księdza jest jednym
  WIELKIM KŁAMSTWEM !!!!!!!
  Nie można "nauczać i POUCZAĆ" nikogo, dopóki nie zrobi się porządku we własnym gospodarstwie, żeby nie powiedzieć ... chlewie.

 • chi-neng

  Oceniono 44 razy 30

  Przypieli sie do LGBT jak pijawki, jak rzep do psiego ogona, niczym tonacy chwytajacy sie brzytwy...
  A wszystko to z celem odwrocenia uwagi od ich przestepczej pedofilii!
  Nie skoncza tematu, bo uwazaja, ze jest to ich ratunek!
  Grzezna coraz glebiej we wlasnej zarazie osobistych zboczen seksualnych i chuci, tudziez zadz wladzy nad mozgami wiernych owieczek i mamony!
  Zadne tlumacznie juz wam nie pomoga.
  Wasza wladza nad mnetalnoscia ludzi zaczyna zanikac.
  Dlatego to tak kurczowo trzymacie sie tych tematow i dlatego to takze jestescie w symbiotycznej koalicji z PiSem, bowiem owa sekta sklada sie w 95% z takich jak wy...

 • pepper-salt

  Oceniono 36 razy 28

  Abp i polski Episkopat są niereformowalne, tak samo jak mały hitlerek i jego PiS!

 • czechy11

  Oceniono 28 razy 24

  Pamiętajcie ideologia katolicka to jedno wielkie kłamstwo!!! Dodatkowo odpowiadające za ludobójstwo

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX