Zderzenie trzech tirów na DK 8. Policja udostępniła film z wypadku - ku przestrodze

Policja udostępniła nagranie, na którym widać zderzenie trzech samochodów ciężarowych w miejscowości Bardo w województwie dolnośląskim. Z powodu wypadku droga była zablokowana przez kilka godzin.
Zobacz wideo

Jak podaje policja do wypadku doszło około godziny 16:30 w poniedziałek 5 sierpnia. W miejscowości Bardo na Dolnym Śląsku zderzyły się trzy samochody ciężarowe. Chociaż nikomu nic się nie stało, to policja udostępniła nagranie z apelem o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Wypadek na DK 8 na Dolnym Śląsku. Kolizja trzech ciężarówek - policja apeluje o ostrożność

Według ustaleń policji, kierujący ciężarówką marki Volvo wymijał inny samochód ciężarowy w miejscu niedozwolonym - tuż przed łukiem drogi. W tym samym momencie z naprzeciwka nadjechał ciągnik siodłowy z cysterną. Czeski kierowca ciągnika próbował hamować, jednak wpadł w poślizg i zderzył się z ciężarówką. Po chwili w pojazdy uderzył kolejny samochód ciężarowy.

Żadna z osób nie została poszkodowana w wypadku. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Droga krajowa numer 8 zablokowana była przez kilka godzin na odcinku między Kłodzkiem a Ząbkowicami Śląskimi. Kierowcy Volvo odebrane zostało prawo jazdy. Policja skierowała także sprawę do sądu w sprawie ukarania zawodowego kierowcy. Kierowca, który spowodował kolizję, może stracić prawo do kierowania pojazdami na nawet 10 lat. Trzeci kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych za niezachowanie ostrożności.

Więcej o: