Prawicowe media: "Szwedzi uciekają do Polski przed imigrantami". Źródło? Troll negujący Holokaust

Coraz więcej Szwedów ubiega się o azyl w Polsce, chcąc uciec przed napływem muzułmańskich imigrantów - takie informacje podała założona przez Tadeusza Rydzyka prawicowa gazeta "Nasz Dziennik" i portal Wpolityce.pl. Powołano się na doniesienia zagranicznego "dziennikarza" Petera Imanuelsena , który w rzeczywistości jest skrajnie prawicowym działaczem i internetowym trollem. W przeszłości negował Holokaust i chwalił Adolfa Hitlera.
Zobacz wideo

W ostatnich dniach prawicowe portale obiegła informacja, że coraz więcej Szwedów ubiega się o azyl w Polsce, a Szwecja "tonie pod ciężarem imigrantów". Katolicki "Nasz Dziennik" przytoczył dane Urzędu do Spraw Cudzoziemców, według których w Polsce swój pobyt zarejestrowało 2,5 tysiąca obywateli Szwecji. Takiej narracji wtórował też prawicowy portal Wpolityce.pl, pisząc, że Szwedzi boją się o swoje bezpieczeństwo, a ich państwo jest "trawione przez brutalność i przestępstwa, jakich dokonują bezkarni muzułmańscy migranci". 

Prawicowe media powołały się na opinię "trolla", który negował Holokaust

"Nasz Dziennik", który jako pierwszy zamieścił informację o masowych przyjazdach Szwedów do Polski, powołał się na ankietę przeprowadzoną przez "dziennikarza politycznego Petera Immanuelsena". 

Przed dwoma laty dziennikarz polityczny Peter Imanuelsen zapytał Szwedów na Twitterze, do jakiego kraju najlepiej byłoby uciec, aby zaznać spokoju i normalności. Przeprowadził ankietę, w której oddano ponad 9500 głosów. 67 proc. osób wskazało na Polskę

- opisano w gazecie założonej przez Tadeusza Rydzyka.

Informację o uciekających do Polski Szwedach zdążyła "podać dalej" na Twitterze europosłanka PiS Beata Mazurek. "Zamachy, wzrost przestępczości, gwałty, strach i strefy szariatu. Takie są konsekwencje multikulturalizmu i otwartych drzwi dla imigrantów. Szwedzi uciekają ze swojego kraju, aby w Polsce znaleźć spokój i normalność. A jeszcze nie tak dawno PO chciała ich (imigrantów) przyjąć każdą ilość - zgroza" - przekonywała na Twitterze.

Kim jest Peter Immanuelsen, na którego opinię powołały się prawicowe media? Jak się okazuje, to skrajnie konserwatywny działacz i internetowy "troll", znany szerzej pod pseudonimem "Peter Sweden". Pochodzi z Wielkiej Brytanii, a w przeszłości było o nim głośno między innymi z powodu wypowiedzi, w których chwalił Adolfa Hitlera i negował Holokaust. "Twierdzenie, że zagazowano 6 milionów Żydów, wydaje się wysoce nieprawdopodobne. Obozy koncentracyjne nie miały do tego odpowiednich urządzeń" - napisał w 2016 roku. Po fali krytyki wycofał się ze swoich słów. Rok wcześniej stwierdził również, że "Adolf Hitler miał swoje plusy". Jak opisywał niedawno portal OKO.press, Sweden działa też w prawicowej grupie Defend Europe, która prowadzi "rekonkwistę" przeciwko uchodźcom i prowadzi akcje, które utrudniać udzielanie im pomocy.

Polskie prawicowe media twierdzą, że Szwedzi ubiegają się o azyl w Polsce, by uciec przed muzułmańskimi imigrantami. Dowód? - Sondaż z Twittera brytyjskiego skrajnie prawicowego trolla 'Petera Swedena' 

- wypunktował dziennikarz Daniel Tilles. Jak dodał, w przytoczonych informacjach o "masowej" migracji Szwedów do Polski zapomniano wspomnieć, że w Szwecji już teraz mieszka 85 tys. Polaków. 

Więcej o:
Komentarze (431)
Prawicowe media: "Szwedzi uciekają do Polski przed imigrantami". Źródło? Troll negujący Holokaust
Zaloguj się
 • za_miske_ryzu

  Oceniono 95 razy 85

  Szwedzi szukają u nas azylu, a marszałek Kuchciński nie latał prywatnie do Rzeszowia, to znaczy latał ale tylko kilka razy, to znaczy w sumie 100 razy w 16 miesięcy, ale nie zabierał rodziny, to znaczy zabierał, ale tylko dlatego że samolot i tak by z nim leciał, to znaczy czasami rodzina leciała bez niego, ale samolot nie był zamówiony, to znaczy był jednak zamówiony ale bez statusu HEAD, to znaczy jednak status HEAD był ale przez pomyłkę...

 • marymania

  Oceniono 77 razy 61

  Tylko kretyn może napisać, że obywatele UE proszą o azyl w tejże UE.

 • krynolinka

  Oceniono 89 razy 61

  Pisior każdą papkę łyknie aby tylko do narracji pasowała. Co za tłuczki. Tępe dzidy wojny kiedyś wywołają na podstawie ploty.

 • junk92508

  Oceniono 51 razy 45

  Jak na razie to jedyną dużą grupą muzułmanów ściągnietych do Polski jest 16tys Czeczenów ściągniętych przez Lecha Kaczyńskiego...

 • krynolinka

  Oceniono 46 razy 36

  Spieszą się Szwedzi do Polski żeby cały majątek przekazać na Caritas? Taka mnie myśl oświeciła. Albo autka do Torunia..

 • mark6

  Oceniono 47 razy 35

  Oczywiste, że w Szwecji jest problem z uchodzcami i będzie jeszcze większy ale trzeba być idiotą aby twierdzić, że Szwedzi emigrują do Polski.
  Dla przeciętnego Szweda Polska niewiele różni się od Bułgarii czy Rumuni.
  i nie ma nic wspólnego z cywilizowanymi Państwami.

 • antropoid

  Oceniono 49 razy 35

  Gdyby nawet tak było, to Szwedzi szybko by zwiali z powrotem - widząc Polskę rządzoną przez złodziejską pedofilską mafie, coraz bardziej sfaszyzowaną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX