Zabrze. Pożar w mieszkaniu na 10. piętrze. Strażacy znaleźli ciało kobiety

O godzinie 4:25 w środę 7 sierpnia strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w jednym z bloków przy ulicy Franciszkańskiej w Zabrzu. Ewakuowanych zostało 44 osób. Strażacy w mieszkaniu, gdzie wybuchł pożar, znaleźli zwłoki jednego z lokatorów.
Zobacz wideo

Jak podaje "Dziennik Zachodni" pożar pojawił się w mieszkaniu na 10. piętrze w bloku przy ulicy Franciszkańskiej 28. W akcji gaśniczej udział brało pięć zastępów straży pożarnej z Zabrza i Bytomia.

Pożar na 10. piętrze bloku w Zabrzu. Strażacy znaleźli zwęglone zwłoki kobiety

Strażacy gasili ogień z drabin oraz klatki schodowej. Jak się później okazało pożar wybuchł w kuchni jednego z mieszkań, gdzie strażacy znaleźli zwęglone zwłoki kobiety. Według sąsiadów w lokalu mieszkała 85-latka.

W wyniku pożaru swoje mieszkania musiały opuścić 44 osoby. Dzięki szybkiej akcji gaśniczej najprawdopodobniej zniszczeniu nie uległa wyższa kondygnacja budynku. Elewacja na 11. piętrze jest wyraźnie osmalona, a mieszkania znajdującej poniżej są zalane.

W lokalu znajdującym się nad mieszkaniem, gdzie wybuchł pożar, z powodu wysokiej temperatury popękały szyby. Teraz stan budynku zostanie oceniony przez inspektora nadzoru budowlanego.

Więcej o: