Pogoda. Gdzie jest burza? IMGW wydał ostrzeżenia przed gradem na południu Polski. Wiatr do 100 km/h

Pogoda. Środa 7 sierpnia może być kolejnym burzowym dniem. Z prognozy pogody przygotowanej przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że wyładowania atmosferyczne mogą wystąpić w Polsce już przed południem.
Zobacz wideo

Największe prawdopodobieństwo wystąpienia burz prognozuje się dla południowego wschodu Polski.  IMGW informuje, że lokalnie burze będą występować już od rana, jednak największe natężenie wyładowań atmosferycznych prognozowane jest na popołudnie i wieczór. "Miejscami burze mogą być gwałtowne, z opadami deszczu do 40-50 mm, porywami wiatru do 90-100 km/h oraz opadami gradu do 2-5 cm" - dowiadujemy się ze strony pogodynka.pl.

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW przed burzami. Na południu alert II stopnia

IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne II stopnia przed burzami z gradem. Obowiązuje ono w województwach małopolskim i podkarpackim, a także w przeważającej części województwa świętokrzyskiego oraz na południu województwa śląskiego. Niewykluczone, że w późniejszym czasie alerty pogodowe ostrzegające przed burzami z gradem będą obowiązywać także na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i Mazowszu.