Policja odnalazła części pochodzące ze skradzionych samochodów. Warte były 600 tys. złotych

Katowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej dotarli do trzech firm, na terenie których znajdowały się podzespoły samochodowe pochodzące ze skradzionych w Unii Europejskiej samochodów. Podzespoły warte były w sumie 600 tys. złotych.

Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Samochodową Wydziału Kryminalnego katowickiej komendy wojewódzkiej ustalili, że na terenie trzech firm z okolic Bielska-Białej, handlujących na dużą skalę częściami samochodowymi, mogą znajdować się podzespoły pochodzące ze skradzionych samochodów.

Znalezione podzespoły pochodziły z kradzionych samochodów

Kiedy wspólnie z kryminalnymi z bielskiej komendy, policjantami z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach oraz funkcjonariuszami Straży Granicznej weszli do firm, faktycznie odnaleźli tam podzespoły, pochodzące z aut skradzionych w Austrii, Szwajcarii, Francji i we Włoszech w latach 2010-2019. Były to części z samochodów 200 różnych marek.

Wśród odzyskanych podzespołów znalazły się m.in. silniki, skrzynie biegów, elementy zawieszenia, karoserii i wnętrza pojazdów oraz baterie hybrydowe. W sumie ich wartość oszacowano na około 600 tys. złotych. 

Firmy sprzedawały części bezpośrednio, a także na aukcjach internetowych. Z ich oferty skorzystali nie tylko nabywcy z Polski, ale również m.in. ze Słowacji.

Zarzuty będą dotyczyć paserstwa

Katowicka policja współpracuje ze służbami państw, z których pochodziły skradzione samochodu. Po ustaleniach możliwe będzie przedstawienie zarzutów paserstwa osobom związanym z obrotem skradzionymi częściami. 

Więcej o:
Komentarze (30)
Policja odnalazła części pochodzące ze skradzionych samochodów. Warte były 600 tys. złotych
Zaloguj się
 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 10 razy 6

  Złodzieje oddadzą wszystko na caritas i po sprawie.

 • naw18

  Oceniono 6 razy 6

  Jakie paserstwo? Przecież właściciele tych hurtowni znajdowali porzucone przez nn osobników części po prostu za brama i na sąsiednich ulicach..Ktoś widać nie dostał tyle ile chciał i sie poskarzyl albo zniknal parasol, przecież interes nie zostal zalozony wczoraj...

 • obeznany

  Oceniono 6 razy 4

  Ci ludzie są kilkadziesiąt razy skuteczniejsi w robieniu nam PR za granicą niż każda, nawet najdroższa i najbardziej wymyślna kampania.

 • wichura

  Oceniono 2 razy 2

  200 marek? Nie sądziłem, że jest ich aż tyle...
  Poza tym złodzieje raczej kradną auta popularne, gdzie jest szybki zbyt na części - jakieś kilkanaście marek...

 • hatteras

  Oceniono 2 razy 2

  Co Amerykanie robili z koniokradami?Uczmy sie od nich.

 • aniulka675

  Oceniono 1 raz 1

  Odkąd nasze auto skończyło poszatkowane w dziupli na części nie kupujemy używek żeby nie napędzać tego procederu. Lepiej zapłacić troche więcej za nowe części oe delph prosto z fabryki i mieć czyste sumienie

 • togo13

  Oceniono 3 razy 1

  Przepraszam, ale przykład idzie z góry.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX