Dwa autobusy zderzyły się na Dolnym Śląsku. Podróżowało nimi 70 osób. 27 osób rannych

Do wypadku doszło na drodze między Chwaliborzycami a Godzikowicami koło Oławy na Dolnym Śląsku. Dwa autobusy przewożące głównie pracowników do zakładów pracy, jadące w jednym kierunku, zderzyły się ze sobą. 27 osób jest poszkodowanych.
Zobacz wideo

Jak przekazał w rozmowie z portalem Gazeta.pl bryg. Romuald Białowąs z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oławie, dwa autobusy jadące w jednym kierunku zderzyły się ze sobą na drodze między Chwaliborzycami a Godzikowicami. Potwierdziła to dla Gazeta.pl asp. Wioletta Polerowicz z Komendy Powiatowej Policji w Oławie.

Wypadek pod Oławą. Kierowca był zakleszczony w pojeździe

Do wypadku doszło około godziny 14.30. - Jeden z autobusów najechał na tył drugiego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze - przekazała nam asp. Wioletta Polerowicz.

- W sumie autobusami jechało 70 osób. Byli to głównie pracownicy, którzy byli przewożeni do zakładów pracy. Jeden z kierowców był zakleszczony w pojeździe. Został już uwolniony - poinformował bryg. Romuald Białowąs.

Zderzenie autobusów pod Oławą. 27 osób rannych

Z informacji przekazanych przez asp. Wiloettę Polerowicz wynika, że na chwilę osób rannych jest 27 osób. 14 z nich już trafiło do szpitala. - Jedna osoba jest w stanie cięższym, jednak nie zagrażającym życiu i zdrowiu. To jeden z pasażerów - powiedziała.

Bryg. Romuald Białowąs podkreślił, że na miejscu pracowało m.in. jedenaście zastępów straży pożarnej w woj. dolnośląskiego i opolskiego. Oprócz tego, jak powiedziała asp. Wiloettę Polerowicz działało osiem zastępów pogotowia ratunkowego i kilka patroli policyjnych. 

Sytuacja na miejscu jest już opanowana, jednak droga, na której doszło do wypadku jest jeszcze zablokowana.