Pol'and'Rock Festival. Są wyniki sekcji zwłok 54-latka. Ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa

Przyczyną śmierci 54-letniego mężczyzny, który zmarł podczas Pol'and'Rock Festivalu w Kostrzynie nad Odrą była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa. Mężczyzna zmarł w piątek 2 sierpnia.
Zobacz wideo

Sekcję zwłok 54-latka przeprowadzono w poniedziałek 5 sierpnia. Badanie wykazało, że przyczyną śmierci mężczyzny była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa, czyli zawał serca. O wynikach sekcji poinformowała dziennikarzy TVN24 Małgorzata Fila z prokuratury rejonowej w Słubicach.

- Są to wstępne wyniki sekcji wewnętrznej, pobrano również materiały do badań toksykologicznych, które wykażą, jakie substancje były w organizmie denata - powiedziała prokurator.

Pol'and'Rock Festival 2019. Nie żyje 54-latek. Przyjechał na imprezę z synem

Z pierwszych przekazów medialnych wynikało, że ciało 54-latka znaleziono na polu namiotowym. TVN24 informuje z kolei, że mężczyzna przyjechał na Pol'and'Rock Festival ze swoim synem, który jest ratownikiem medycznym. Kiedy 54-latek poczuł się gorzej, młody mężczyzna miał ustawić swojego ojca w bezpiecznej pozycji i wezwać pomoc. Mężczyzna został przetransportowany karetką do szpitala w Kostrzynie nad Odrą, jednak pomimo reanimacji nie udało się go uratować.

Oprócz 54-latka na Pol'and'Rock Festivalu zmarł także 35-letni mężczyzna. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną jego śmierci było przedawkowanie amfetaminy

Więcej o: