Radny PiS z Koluszek z zawieszonym mandatem. Miasto zarzuca mu, że przywłaszczył sobie działkę

Marcinowi Szadkowskiemu z Koluszek zawieszono mandat radnego. Pośrednim powodem jest spór, który radny PiS toczy z władzami miasta o działkę. Zdaniem urzędników radny uprawia grunt należący do gminy i czerpie z tego korzyści. Sam zainteresowany uważa, że teren należy do niego przez zasiedzenie.
Zobacz wideo

Gmina Koluszki (woj. łódzkie) zarzuca tamtejszemu radnemu PiS Marcinowi Szadkowskiemu, że bezprawnie uprawia ziemię, która należy do gminy. Sam radny ma zupełnie inne zdanie - uważa, że grunt jest w jego rodzinie od 30 lat, więc należy do niego na zasadzie zasiedzenia. 

Koluszki. Radny PiS walczy z miastem o grunt 

Jak czytamy w tvn24.pl, spór toczy się o dwie działki przy ulicy Okrzei. Zgodnie z planem zagospodarowania miasta ziemia przeznaczona jest pod zabudowę, a ostatni wpis w księdze wieczystej pochodzi z 2005 roku - sąd stwierdził wtedy, że grunt należy do miasta. W tym roku, przy okazji kontroli gruntów po suszy, gmina zauważyła, że ktoś posadził tam zboże. Podejrzewali, że tajemniczym rolnikiem może być radny Marcin Szadkowski, który w ostatnich wyborach samorządowych uzyskał mandat. Wysłali do Szadkowskiego dwa zapytania, ale oba pozostały bez odpowiedzi. 

Sprawa wyjaśniła się, gdy Marcin Szadkowski zgłosił się do magistratu, aby urzędnicy oszacowali straty, które poniósł w wyniku panującej w tym roku suszy. W piśmie wskazał dwie działki przy Okrzei. Urzędnicy byli zdziwieni, bo jak zaznaczają, radny nie ma prawa bezpłatnie uprawiać gminnego gruntu, a w dodatku pobierać na nią dotacji rolnych. Urzędnicy z Koluszek podkreślają, że mężczyzna o tym wiedział. Dwa lata temu Szadkowski zgłosił się do magistratu z propozycją, aby mógł dalej bezpłatnie dzierżawić grunt. Miasto nie przyjęło propozycji i powiedziało, że może ją użytkować, ale odpłatnie. - Nie zdecydował się na to, więc sprawa z naszej perspektywy była zakończona - mówi portalowi Mateusz Karwowski, dyrektor Wydziału Inwestycji i Rozwoju Gospodarczego w Koluszkach. Dodaje, że radny otrzymał wtedy jasną informację, że nie może tego robić, ale jak widać, nie przyjął tego do wiadomości. 

Zdaniem radnego Szadkowskiego ma on prawo użytkować ziemię, bo jest w jego rodzinie od 30 lat. Tłumaczy, że jego ojciec uprawiał ją od lat 80., co potwierdzają osoby, które mieszkają w okolicy. Marcin Szadkowski nie ma jednak, żadnego dokumentu, który by to poświadczał. Tłumaczy, że po śmierci ojca w 2001 roku otrzymał ustną zgodę na użytkowanie terenu, nie potrafi jednak wskazać, kto taką zgodę wydał. Marcin Szadkowski uważa, że ziemia należy do niego przez zasiedzenie. 

Sprawą działek przy Okrzei ma zająć się teraz sąd, ale spór ma także inne konsekwencje dla Marcina Szadkowskiego. Na ostatnim posiedzeniu rady miasta Koluszek złożono wniosek o wygaszenie jego mandatu radnego. Głosowanie przebiegło niepomyślnie dla polityka PiS - wniosek został przegłosowany 13 głosami i Marcin Szadkowskiemu wstrzymano mandat. Radny zapowiada już odwołanie się od decyzji.

To, co się wydarzyło jest niczym więcej jak polityczną próbą usunięcia niewygodnego radnego

- mówił Szadkowski. W radzie miasta Koluszek większość mają radni z lokalnej listy "Razem dla Gminy". 

Więcej o:
Komentarze (79)
Radny PiS z Koluszek z zawieszonym mandatem. Miasto zarzuca mu, że przywłaszczył sobie działkę
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 35 razy 29

  Będzie zabawnie gdy pan Kuchciński obwoła się właścicielem rządowego Gulfstreama..Przez "zalatanie"..Pisiorki wiadomo, że są bardzo przedsiębiorcze.

 • 2fat

  Oceniono 22 razy 20

  Żeby tylko Kuchciński nie przejął Gulfstreama przez zasiedzenie....Z rodziną.

 • cleryka

  Oceniono 19 razy 19

  To taki typowi pisowczyk,ukradnie,przywłaszczy i dalej brnie w kłamstwa.

 • sacc77

  Oceniono 16 razy 16

  Szmata jest z PiS?
  No to przecież JEMU SIĘ NALEŻY!
  Oborowa to już dawno powiedziała

 • zarliwy

  Oceniono 16 razy 16

  Qrwa!!! Kiedy dotrze do łbów katopisolubnych, że te ochłapy które otrzymują, są tylko i wyłącznie po to, żeby mordy im pozamykać. Przecież te wszystkie datki za które sprzedaliście swój honor pochodzą z kradzieży - starszych ludzi nie stać na leki, zamykane są dziecięce oddziały onkologiczne, niepełnosprawni ledwo wiążą koniec z końcem, itd. To im między innymi ukradziono szansę na życie, a wy przyjmując działkę od tej Watykańskiej mafii, wypłacanej przez ich wiernych sługusów z KC PiS jesteście zwykłymi paserami.

 • fakiba

  Oceniono 16 razy 16

  Norma u pisirów , oni kradną na potęgę co tylko się da

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX