Kiedy odbędą się wybory parlamentarne 2019? PKW wydała opinię na wniosek prezydenta. "Oczywiście pozytywna"

Prezydent Andrzej Duda zaproponował, aby wybory parlamentarne 2019 odbyły się 13 października. Państwowa Komisja Wyborcza zaopiniowała projekt. "Opinia jest oczywiście pozytywna" - powiedział Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta.
Zobacz wideo

Data wyborów parlamentarnych 2019 wciąż nie jest oficjalna. Aby tak się stało, prezydent musi ogłosić termin wyborów - poinformował rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy. Na ogłoszenie wyborów prezydent ma czas do 14 sierpnia.

Wybory parlamentarne 2019. Prezydent Andrzej Duda: "Chciałbym, żeby kampania była jak najkrótsza"

O proponowanym przez prezydenta terminie wyborów parlamentarnych 2019 dowiedzieliśmy się w ubiegłym tygodniu. Podczas wizyty w Nowym Targu Andrzej Duda powiedział, że jego zdaniem kampania przed wyborami parlamentarnymi powinna być jak najkrótsza, dlatego zaproponował, aby odbyły się one 13 października. Wyjaśnił, że skrócenie kampanii zmniejszy szansę rozwoju konfliktów politycznych. Prezydent powiedział, że Polakom zależy na tym, aby spory, które w trakcie kampanii są naturalne, zostały jak najszybciej zakończone. Podkreślił, że końcem ostrego sporu politycznego są zazwyczaj wybory, stąd zaproponowana przez niego data.

Więcej o: