Ksiądz z diecezji gliwickiej miał dawać klapsy ministrantom w trakcie gry w karty. Prokuratura bada sprawę o molestowanie

Prokuratura zajmuje się sprawą podejrzanego o molestowanie seksualne dzieci. Damian K., ksiądz z diecezji gliwickiej, pod różnymi pozorami dawał chłopcom klapsy. Ustalono również, że do jednego z nich wysyłał erotyczne SMS-y.
Zobacz wideo

Prokuratura Rejonowa w Gliwicach prowadzi śledztwo przeciwko Damianowi K., księdzu w diecezji gliwickiej. Delegatura Biskupa gliwickiego ds. ochrony dzieci i młodzieży zapewniła, że mężczyzna został odsunięty od posługi kapłańskiej. 

Gliwice. Ksiądz miał molestować ministrantów

Jak informuje gliwicka prokuratura poszkodowanych ma być czterech chłopców poniżej 15. roku życia. Wszyscy byli ministrantami w parafii, w której pracował ksiądz Damian K. W toku śledztwa udało się ustalić, że Damian K. w 2016 roku organizował prywatne, kilkudniowe wyjazdy do Bukowiny Tatrzańskiej, w których uczestniczyli m.in. ministranci. Podczas nich ksiądz zapraszał chłopców do gry w karty, w której obowiązywały jego zasady gry. Chłopiec, który przegrał rozgrywkę był karany wymierzanymi przez Damiana K. klapsami w pośladki. Dwóch chłopców potwierdziło tę wersję. 

W trakcie śledztwa wyszło na jaw, że dwa lata później doszło do podobnego incydentu. W październiku 2018 roku ksiądz Damian miał popełnić dwa kolejne przestępstwa na terenie jednej z parafii w Tarnowskich Górach. Pod pretekstem wymierzenia kary za złe zachowanie w szkole dwojgu chłopców wymierzył klapsy. Dodatkowo ustalono również, że ksiądz wysyłał do jednego z chłopców SMS-y zawierające treści erotyczne. 

Prokuratura Rejonowa w Gliwicach informuje, że będzie wnioskowała o umieszczenie podejrzanego księdza w areszcie na trzy miesiące. 

Więcej o: