YouTube grozi Radiu Maryja usunięciem konta. Poszło o szerzącą nienawiść homilię abp. Marka Jędraszewskiego

Radio Maryja podało, że YouTube usunął nagranie homilii abp. Marka Jędraszewskiego ponieważ "narusza zasady dotyczące szerzenia nienawiści". To pierwsze ostrzeżenie przed możliwym całkowitym zablokowaniem konta Radia Maryja na tym serwisie.
Zobacz wideo

YouTube usunęło nagranie z homilii wygłoszonej przez abp. Marka Jędraszewskiego podczas krakowskich obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Serwis dopatrzył się w przemówieniu sformułowań, które naruszają zasady strony dotyczące szerzenia nienawiści.

YouTube usunęło homilię abp. Marka Jędraszewskiego, w której wspomina o "tęczowej zarazie". Powodem jest szerzenie nienawiści

Sprawa dotyczy homilii wygłoszonej w ramach obchodów upamiętniających 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Abp Marek Jędraszewski nawiązał w niej do współczesnej sytuacji w Polsce. Według duchownego nasz kraj dręczony był kiedyś przez "czerwoną zarazę", która została zastąpiona przez "tęczową zarazę". Słowa arcybiskupa skomentowali już inni księża, politycy oraz środowisko LGBT, które organizuje protesty przeciwko szerzeniu mowy nienawiści w Kościele katolickim. Manifestujący domagać się będą także dymisji abp. Marka Jędraszewskiego.

Wypowiedź abp. Jędraszewskiego nie umknęła także uwadze serwisowi YouTube, które usunęło nagranie homilii z profilu toruńskiego radia. Zgodnie z zasadami serwis może usunąć treści, które promują przemoc lub nienawiść wobec osoby lub grupy osób, które piętnuje się ze względu na takie cechy jak: wiek, tożsamość płciowa, przynależność etniczna, niepełnosprawność, narodowość, rasa, religia czy orientacja seksualna. Każdy internauta może za pośrednictwem specjalnego formularza zgłosić nagrania niezgodne z zasadami serwisu.

Dla Radia Maryja jest to wstępne ostrzeżenie, jednak publikacja kolejnego nagrania naruszającego zasady będzie wiązać się z zakazem przesyłania filmów, publikowania postów i transmitowania treści na żywo przez siedem dni. Drugie ostrzeżenie oznacza blokowanie treści przez dwa tygodnie. Trzy ostrzeżenia w ciągu 90 dni oznaczają natomiast trwałe usunięcie kanału. Nagrania, które zostaną rozpatrzone przez YouTube jako naruszające zasady, usuwane są z serwisu bez pytania o zgodę właściciela konkretnego kanału. Ostrzeżenia wydawane są najczęściej po zgłoszeniach przesyłanych od internautów.

Więcej o:
Komentarze (356)
YouTube grozi Radiu Maryja usunięciem konta. Poszło o szerzącą nienawiść homilię abp. Marka Jędraszewskiego
Zaloguj się
 • j1200

  Oceniono 59 razy 47

  homilia szerząca nienawiść - k..wa mać, jakich ja czasów dożyłem...

 • Pik- Aczu

  Oceniono 52 razy 40

  Jeszcze jedna kadencja pizzowców i czarnej zarazy, a Polska będzie izolowane w świecie jak Korea Północna. A jak rudy prezydent zza wielkiej wody przegra wybory, to już będzie zupełna klapa

 • damtek

  Oceniono 55 razy 37

  To zróbmy małe porównanie:
  1. Czy mogą zalegalizować swoje związki? LGBT❎ Księża❎
  2. Czy ukrywają się ze swoimi związkami? LGBT✅ Księża✅
  3. Czy mówią innym jak maja żyć? LGBT❎ Księża✅
  4. Mają wpływ na wychowanie dzieci? LGBT❎ Księża✅
  To kto jest większym zagrożeniem?

  Łukasz/twitter

 • elbertson

  Oceniono 44 razy 36

  to nagranie Polacy powinni ogladać codziennie, szyderstwo z Powstańców, szyderstwo z Katolików, szyderstwo z osób LGBT - własnie w tej kolejnosci.

 • viaac

  Oceniono 33 razy 27

  Trzeba będzie podarować Rydzykowi parę miliardów na KatoTube albo coś.

 • pogromca.katoprawackiej.zarazy

  Oceniono 33 razy 21

  To raczej pikuś w porównaniu z innymi katolicko-nacjonalistycznymi kanałami na YT.

 • takaprawda2015

  Oceniono 19 razy 13

  Czekam aż na znak protestu wszystkie prawicowo-faszystowskie szumowiny przestaną używać YOUTUBA, FACEBOOKA, TWITTERA, INSTAGRAMA itp. Wtedy świat będzie lepszy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX