Pogoda na dziś - środa 7 sierpnia. Ostrzeżenia IMGW przed burzami dla 14 województw

Pogoda na dziś - środa 7 sierpnia. Dziś w całym kraju zapowiadane są umiarkowane i wysokie temperatury. Na południu Polski meteorolodzy przewidują temperatury od 28 do lokalnie nawet 30 stopni.
Zobacz wideo

Meteorolodzy zapowiadają na środę bardziej intensywne opady deszczu. Zwłaszcza w województwach świętokrzyskim, małopolskim, podkarpackim i śląskim w drugiej części dnia należy spodziewać się sumy opadów do nawet 55 mm.

Temperatura. Najcieplejszy dzień prognozowany jest dziś na południu Polski

Dziś najniższa temperatura zapowiadana jest na Pomorzu, gdzie będzie do 22 stopni. Dwa stopnie więcej pokażą termometry w Olsztynie, Łodzi i Białymstoku. Z kolei najcieplejszy dzień prognozowany jest w Katowicach, Krakowie i Rzeszowie, gdzie będzie maksymalnie 28 stopni. W południowej części województwa podkarpackiego miejscami może być jednak nawet 30 stopni. Od 26 do 27 stopni pokażą termometry na południowym zachodzie oraz w centrum kraju. W pozostałych regionach przewiduje się temperaturę w granicach 25 stopni.

Pogoda na dziś - 7 sierpnia.Pogoda na dziś - 7 sierpnia. fot. gazeta.pl

Opady. W całym kraju zapowiadane są przejściowe opady deszczu

Meteorolodzy przewidują dziś głównie zachmurzenie umiarkowane, rosnące do dużego z przemieszczającym się ze wschodu na zachód deszczowym frontem. Większe rozpogodzenia zapowiadane są na zachodzie i północny Polski. Niewielkie opady deszczu prognozowane są we wszystkich regionach. Na południowym wschodzie synoptycy ostrzegają także przed burzami z gradem.

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW wydał ostrzeżenia przed burzami dla 14 województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla wszystkich regionów z wyjątkiem województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Pierwszy stopień ostrzeżeń przed burzami obowiązuje w województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, wielkopolskim, łódzkim, lubelskim, dolnośląskim i opolskim. W tym obszarze przewidywane są intensywne opady deszczu do 30 mm oraz lokalne opady gradu. Z kolei w województwach świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim synoptycy ostrzegają przed porywami wiatru do 80 km/h. Suma opadów w tym regionie może przekroczyć nawet 55 mm.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: