Są wyniki sekcji zwłok 35-latka, który zmarł na Pol'and'rock Festiwal. Przedawkował amfetaminę

Znane są już przyczyny śmierci 35-letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono w czwartek na polu namiotowym na Pol'and'Rock Festivalu. Mężczyzna zmarł w wyniku przedawkowania amfetaminy - podała prokuratura.
Zobacz wideo

Prokuratura Rejonowa w Słubicach poinformowała o wynikach sekcji zwłok 35-latka, którego ciało znaleziono 1 sierpnia na polu namiotowym podczas odbywającego się w Kostrzynie nad Odrą Pol'and'Rock Festivalu - informuje Polsat News. Mężczyzna nie miał stałego miejsca zamieszkania, na terenie festiwalu przebywał od dwóch tygodni.

Pol'and'rock Festival. Są wyniki sekcji zwłok 35-latka, który zmarł na polu namiotowym

Jak przekazała prokurator Małgorzata Fila, 35-letni mężczyzna zmarł w wyniku zatrucia amfetaminą. Sekcja zwłok wykazała też, że do jego śmierci nie przyczyniły się osoby trzecie. Mężczyzna nie miał też żadnych obrażeń wewnętrznych ani zewnętrznych. Znaleziono przy nim amfetaminę.

2 sierpnia na polu namiotowym Pol'and'Rock Festivalu znaleziono też ciało 54-letniego mężczyzny. Mimo podjęcia działań ratunkowych i przewiezienia do szpitala w Kostrzynie mężczyzna zmarł. Przyczyna jego śmierci nie jest jeszcze znana.

Ponad 130 przestępstw na festiwalu Pol'and'Rock

Z szacunków policji wynika, że w kulminacyjnym momencie w Pol'and'Rock Festivalu brało udział 285 tysięcy osób. Policja zarejestrowała 131 przestępstw (83 z nich dotyczyło posiadania środków odurzających) i 134 wykroczenia. Doszło do 500 interwencji, podczas których zatrzymano 97 osób. Policja interweniowała m.in. w sprawie fałszywego alarmu bombowego wszczętego przez 20-letniego uczestnika festiwalu, który poinformował służby, że w namiotach pod sceną są rozmieszczone ładunki wybuchowe. Zatrzymano również mężczyznę, który zaatakował policjanta, który kierował ruchem drogowym na skrzyżowaniu w ramach zabezpieczenia imprezy.

Więcej o:
Komentarze (147)
Są wyniki sekcji zwłok 35-latka, który zmarł na Pol'and'rock Festiwal. Przedawkował amfetaminę
Zaloguj się
 • ercu

  Oceniono 59 razy 27

  Więcej osób ginie podczas pielgrzymek, choć faktem jest, że sporo sie rodzi po pielgrzymkach, moze przez to, że sie wyrównuje to nie mówia o tym?

 • fafik.laciaty

  Oceniono 56 razy 26

  Przez ten festiwal przewinęło się ok. 300 tysięcy (tak!) ludzi. To więcej, niż mieszkańców ma Gdynia - mniej więcej tyle, co Katowice lub Białystok. Zmarły całe 2 osoby. Mogę się założyć, że w tym samym czasie w Gdyni zmarło o wiele więcej ludzi.
  Nie róbmy więc sztucznego problemu.

 • ks-t

  Oceniono 29 razy 21

  W Polsce w 2018 roku 162 osoby zmarły po dopalaczach, 4270 było hospitalizowanych. Oprócz tego zmarło ok 250-300 osób po twardych narkotykach. Codziennie więc 1-2 osoby umierają a 15 trafia do szpitala. Koncert rockowy jest naturalną grupą ryzyka. NA koncercie był cały przekrój wiekowy, no może poza seniorami. A dziennie w POlsce umiera 1445 osób. W przeliczeniu na liczebnośc uczestników koncertu spodzewałbym sie 10 zgonów dziennie.

 • minkat

  Oceniono 20 razy 16

  przypuszczam, ze amfetamina to jeden z powodow, dla ktorych ten pan byl bezdomny?

 • ks-t

  Oceniono 27 razy 13

  W Łodzi były dni że dziennie umierało 10 osób po dopalaczach. A w ogóle umiera rocznie 10 tys ludzi czyli dziennie 30. Festiwal okazał się bardzo bezpieczny bo zgodnie z taką statystyką powinno umrzeć 40 osób (choć są młodsi a stsystyki zgonów ze względu na wiek nie chce mi sie szukać) a po dragach co najmniej 15. Dzięki organizatorom i Policji.

 • Chris Grabowski

  Oceniono 26 razy 10

  Małe sprostowanie co do liczby uczestników. Nie było 300 tyś na festiwalu tylko 850 tys. 300 tys to było na koncercie Kultu. To tak, żeby podkreślić że mówimy o 1 osobie na prawie 1mln uczestników

 • dobroslawa4

  Oceniono 12 razy 8

  A ci co padają idąc np. do Częstochowy. Oni się przedawkowywują
  Modłami.....o zbawienie Owsiaka ludzi LGBT. Tych z bruzdami na czole itd.

 • poppers68

  Oceniono 8 razy 8

  Oczywiście, że w odpowiednim momencie wraże i patriotyczne media, kapitałowo powiązane zapewne z Piastem Kołodziejem a nie z zagranicznym kapitałem będą wiedzać na imprezie przysłowiowe psy. Pojawią się w roku przyszłym wnioski o niewydawanie zgody na projekt rockowy Owsiaka. Podział opozycji w ramach prezentu wyborczego dla PIS i ( co piszę z ubolewaniem) samodzielna kolejna kadencja rządów tej partii, tylko ułatwią sprawę.
  To nic, że w maratonach miejskich również giną osoby nieodpowiedzialne, które przeceniły swoje możliwości - ważne, żeby blokować Jurka Owsiaka. I to będziemy mieli niebawem w nowej odsłonie.

 • loneman

  Oceniono 22 razy 8

  Gazeta podala fakty, nie ukryla tego choc powod smierci nie musial byc z powodu narkotyku ale dewoci podniecaja sie - to nadal jest ulamek promila przy tylu uczestnikach....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX