Są wyniki sekcji zwłok 35-latka, który zmarł na Pol'and'rock Festiwal. Przedawkował amfetaminę

Znane są już przyczyny śmierci 35-letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono w czwartek na polu namiotowym na Pol'and'Rock Festivalu. Mężczyzna zmarł w wyniku przedawkowania amfetaminy - podała prokuratura.
Zobacz wideo

Prokuratura Rejonowa w Słubicach poinformowała o wynikach sekcji zwłok 35-latka, którego ciało znaleziono 1 sierpnia na polu namiotowym podczas odbywającego się w Kostrzynie nad Odrą Pol'and'Rock Festivalu - informuje Polsat News. Mężczyzna nie miał stałego miejsca zamieszkania, na terenie festiwalu przebywał od dwóch tygodni.

Pol'and'rock Festival. Są wyniki sekcji zwłok 35-latka, który zmarł na polu namiotowym

Jak przekazała prokurator Małgorzata Fila, 35-letni mężczyzna zmarł w wyniku zatrucia amfetaminą. Sekcja zwłok wykazała też, że do jego śmierci nie przyczyniły się osoby trzecie. Mężczyzna nie miał też żadnych obrażeń wewnętrznych ani zewnętrznych. Znaleziono przy nim amfetaminę.

2 sierpnia na polu namiotowym Pol'and'Rock Festivalu znaleziono też ciało 54-letniego mężczyzny. Mimo podjęcia działań ratunkowych i przewiezienia do szpitala w Kostrzynie mężczyzna zmarł. Przyczyna jego śmierci nie jest jeszcze znana.

Ponad 130 przestępstw na festiwalu Pol'and'Rock

Z szacunków policji wynika, że w kulminacyjnym momencie w Pol'and'Rock Festivalu brało udział 285 tysięcy osób. Policja zarejestrowała 131 przestępstw (83 z nich dotyczyło posiadania środków odurzających) i 134 wykroczenia. Doszło do 500 interwencji, podczas których zatrzymano 97 osób. Policja interweniowała m.in. w sprawie fałszywego alarmu bombowego wszczętego przez 20-letniego uczestnika festiwalu, który poinformował służby, że w namiotach pod sceną są rozmieszczone ładunki wybuchowe. Zatrzymano również mężczyznę, który zaatakował policjanta, który kierował ruchem drogowym na skrzyżowaniu w ramach zabezpieczenia imprezy.

Więcej o: