CBŚP rozbiło kanał przewozowy "pigułek gwałtu". Przejęto 1,2 tony narkotyku

Działania Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej umożliwiły likwidację kanału przewozowego GBL, czyli tak zwanej "pigułki gwałtu". Funkcjonariusze CBŚP przejęli 1,2 tony narkotyku.
Zobacz wideo

Na trop przestępców zajmujących się transportem "pigułek gwałtu" wpadli policjanci z rzeszowskiego CBŚP. Ustalili, że przez kanał przerzutowy GBL, który przebiega przez Polskę, "pigułki gwałtu" są transportowane z Chin na Litwę. Stamtąd narkotyk był przewożony dalej - do krajów Europy Zachodniej, Ameryki Południowej oraz Azji.

CBŚP na tropie przemytników "pigułek gwałtu". Cztery osoby usłyszały zatruty

Przemytem zajmował się międzynarodowy gang, który mógł do tej pory przetransportować w sumie ok. 335 ton narkotyku o wartości ponad 21 milionów euro. CBŚP zatrzymało dwie osoby, kolejne dwie zgłosiły się do łódzkiej prokuratury. Przedstawiono im łącznie 20 zarzutów z artykułu o przeciwdziałaniu narkomani.

Śledczy poinformowali, że przestępcy działali pod szyldem legalnie prowadzonej działalności. "W sprawę jest zamieszanych kilka osób, a wśród nich obywatele Polski, Holandii i Litwy. Podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczono 1,2 tony GBL, co daje prawie 2,5 miliona działek handlowych narkotyku. Zabezpieczony GBL znajdował się w przesyłkach kurierskich" - poinformowało CBŚP.

Działania CBŚP doprowadziły do delegalizacji "pigułek gwałtu" na Litwie

W związku ze sprawą Europol i Policja Litewska oraz przedstawiciele policji krajów Unii Europejskiej rozmawiali się w Krakowie: - Spotkania miały wpływ na delegalizację środka GBL na Litwie i wciągnięcie go na listę narkotyków ściganych na podstawie przepisów karnych - czytamy w komunikacie CBŚP.

Więcej o:
Komentarze (18)
CBŚP rozbiło kanał przewozowy "pigułek gwałtu". Przejęto 1,2 tony narkotyku
Zaloguj się
 • hipo krater

  Oceniono 5 razy 5

  Widocznie jest zapotrzebowanie, skoro tyle ton. To nie najlepiej świadczy o facetach. Czy mężczyzna nie potrafi przekonać do siebie kobiety, tylko musi ją zdobyć, w sposób nielegalny i ponizajacy jego męskość?

 • pogromca.katoprawackiej.zarazy

  Oceniono 6 razy 4

  Nie do opisania, ile ludzkiego cierpienia za tym stoi. Normalnie zwyrol musiałby ryzykować, użyć przemocy. Ludzkość zasługuje na zagładę.

 • kasan-der

  Oceniono 4 razy 2

  62,7zł za kilogram? taniocha.

 • marikfox

  Oceniono 4 razy 2

  Za taki narkotyk powinna byc potrojna kara bo slozy glownie do gwaltow.

 • drazetasss99

  Oceniono 2 razy 0

  nalezy dotrzeć do producentów tego g..na, nałozyć im na korpusy oponę, polać benzyną i podpalić. Potem to samo z kurierami i kupcami.

 • wycietytoja

  Oceniono 2 razy 0

  Nie interesuje nas obywatelstwo.Interesuje nas narodowosc.

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 6 razy 0

  To straszna taniocha, te pigułki gwałtu. Skoro na tonę wychodzi dwa miliony działek, to 315 ton wartości 21 milionów euro daje 630 milionów piguł, a więc jedna kosztuje 3,33 eurocentów... Ciekawe, co za te pieniądze można kupić w handlową niedzielę?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX