Niebezpieczne zdarzenie w Rowach nad Bałtykiem. Łódź motorowa wywróciła się do góry dnem

Finał tego zdarzenia mógł mieć fatalne skutki. W Rowach nad Bałtykiem wpływająca do kanału łódź motorowa wywróciła się pod wpływem uderzenia fali. Choć WOPR nie mógł na miejsce wysłać łodzi ratunkowej, udało się wyciągnąć na ląd wszystkie osiem osób.
 

Do zdarzenia doszło w piątek. Na nagraniu zamieszczonym w serwisie YouTube przez jednego z użytkowników, pędzącą łódź motorową z ośmioma osobami na pokładzie. Maszyna, wpływając do kanału portowego, zostaje uniesiona przez falę, a następnie wywrócona do góry dnem. Łódź przykryła część podróżujących nią osób. Pomóc usiłowali turyści przebywający na falochronie obok. Na miejscu szybko zjawili się ratownicy.

Niebezpieczne zdarzenie w Rowach. Łódź wywróciła się do góry dnem

- Nie mogliśmy wykorzystać łodzi ze względu na niebezpieczne miejsce. Dlatego ratownicy wskakiwali do wody na zasobnikach i bojkach. Uratowano sześciu turystów i dwóch członków załogi. Wszyscy są cali i zdrowi. Akcja przebiegła szybko i sprawnie, dzięki pomocy plażowiczów, którzy o zagrożeniu natychmiast poinformowali ratowników - powiedział Radiu Koszalin Marek Chadaj, szef ratowników WOPR-u.

Okoliczności zdarzenia ustala policja.

Zobacz wideo
Więcej o: