Eksplozja niewybuchu w Czarnowie na Mazowszu. Nie żyje dwóch mężczyzn

W Czarnowie (woj. mazowieckie, pow. ostrołęcki) doszło do eksplozji niewybuchu. Zginęło dwóch mężczyzn: 29- i 35-latek. Służby wokół budynku wyznaczyły półkilometrową bezpieczną strefę.
Zobacz wideo

Do wybuchu doszło w Czarnowie w gminie Goworowo. - Ok. godz. 13 oficer dyżurny policji w Ostrołęce otrzymał informację, że na terenie posesji w miejscowości Czarnowo doszło do wybuchu. Na miejsce dali się policjanci z Komendy Miejskiej w Ostrołęce z przeszkoleniem pirotechnicznym. Ustalili wstępnie, że prawdopodobnie doszło do eksplozji niewybuchu - mówi Gazeta.pl Krzysztof Kolator, zastępca oficera prasowego z ostrołęckiego policji. 

Czarnowo. Eksplozja niewybuchu. Zginęły dwie osoby

W wyniku eksplozji zginął 29- i 35-latek. Policja i straż pożarna wyznaczyły strefę bezpieczną w odległości 500 metrów od budynku. Posesja, na której doszło do wybuchu znajduje się na łąkach, w pobliżu nie ma innych zabudowań, nie było więc konieczności przeprowadzenia ewakuacji. Na miejsce zmierzają policyjni pirotechnicy z komendy stołecznej i wojskowi z patrolu rozminowania w Orzyszu.

- Służby te sprawdzą, czy w budynku znajdują się inne niebezpieczne materiały - dodaje Kolator. Jak informuje eksplozja nie spowodowała zawalenia budynku, była jednak na tyle silna, że jednego z mężczyzn wyrzuciło na zewnątrz. Dokładne okoliczności tragicznego zdarzenia będzie ustalała prokuratura.

Więcej o: