Pol'and'Rock. Holecka, Kurski i Adamczyk z TVP w mundurach na koncercie Kultu

Podczas sobotniego koncertu zespołu Kult na Pol'and'Rock Festivalu w Kostrzynie nad Odrą na telebimach zostały wyświetlone fotomontaże z wizerunkami prowadzących "Wiadomości" TVP, a także prezesa TVP Jacka Kurskiego - poinformował dziennikarz "Rzeczpospolitej", Jacek Nizinkiewicz. Jest już komentarz przedstawiciela stacji.
Zobacz wideo

Wizerunki prowadzących "Wiadomości" TVP Danuty Holeckiej i Michała Adamczyka, a także prezesa TVP Jacka Kurskiego pojawiły się na telebimach podczas utworu "Po co wolność" na sobotnim koncercie Kultu na Pol'and'Rock Festivalu - donoszą widzowie. 

Twarze związanych z Telewizją Polską osób były doklejone do mundurów. "Bardzo naturalnie wyglądali" - skomentował dziennikarz "Rzeczpospolitej" Jacek Nizinkiewicz.

W mediach społecznościowych pojawiły się screeny z transmisji, która prowadzona była na kanale Kręcioła TV na portalu YouTube (jej zapis nie jest dostępny).

W tekście pochodzącego z końca lat 80. utworu "Po co wam wolność" autorstwa Kazika Staszewskiego znajdują się m.in. następujące słowa:

"Wolność. Po co wam wolność?
Macie przecież telewizję
Wolność. Po co wam wolność?
Macie przecież Interwizję, Eurowizję
Wolność. Po co wam wolność?
Macie przecież tyle pieniędzy
Wolność. Po co wam wolność?
I będziecie ich mieć coraz więcej".

Prowadzący "Wiadomości" TVP w tle koncertu Kultu. TVP komentuje

Scenografię skomentował już szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej i były reporter "Wiadomości" TVP, Jarosław Olechowski. - Kazik znów odleciał. Zupełnie jak wtedy, gdy razem z menedżerem groził pozwami swoim fanom. Czego to człowiek nie zrobi dla pieniędzy. Jak to leciało? "Wszyscy artyści to..." - napisał na Twitterze.

Ostatni fragment to cytat z piosenki Kazika "Artyści". W całości brzmi on: "Wszyscy artyści to prostytutki. W oparach lepszych fajek, w oparach wódki"

Więcej o: