Zatrzymanie ws. ataku na księdza w Turku. Nieoficjalnie: impulsem była wypowiedź biskupa

Jeszcze niedawno ze słów policji wynikało, że nie doszło do fizycznego ataku na księdza w Turku. Później w tej sprawie doszło jednak do zatrzymania. Jak informuje Radio Poznań, impulsem do tego była wypowiedź włocławskiego biskupa Wiesława Meringa.
Zobacz wideo

Trwa wyjaśnianie sytuacji, do której doszło pod koniec lipca w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku. Według informacji podawanych przez Diecezję Włocławską, doszło tam do ataku na księdza. Ks. wikariusz Remigiusz Zacharek przyjął trzy kobiety i mężczyznę, którzy chcieli dokonać aktu apostazji. Poinformował ich jednak, że tą sprawą może zająć się jedynie proboszcz. Wtedy duchowny miał zostać zaatakowany przez mężczyznę, który zrzucił księdza z fotela na podłogę, używając przy tym wulgarnych słów.

Z kolei z informacji policji wynikało, że do ataku na księdza w Turku nie doszło. - W odczuciu księdza nie została naruszona jego nietykalność, nie doszło do znieważenia księdza, ani do przestępstwa związanego z naruszeniem odczuć religijnych czy ataku na kościół - wyjaśniała w rozmowie z Gazeta.pl st. asp. Dorota Grzelka z Komendy Powiatowej Policji w Turku.

- Ksiądz po prostu nie chciał zbędnego hałasu i zamieszania wokół siebie i sytuacji, która miała miejsce. Ja to uważam za poważny błąd. O tym, co się wydarzyło trzeba mówić. Nie trzeba robić z igły wideł, ale nie można też robić z wideł igły. A tutaj chyba ta druga sytuacja się pojawiła. Nie wydaje mi się, że brak nagłośnienia tej sprawy sprawi, że one się nie będą pojawiały. Może być dokładnie odwrotnie

- skomentował tę sprawę w wypowiedzi dla Polsat News biskup włocławski Wiesław Mering.

Jedna osoba zatrzymana ws. ataku na księdza w Turku

Jak podaje Radio Poznań, po słowach biskupa prokuratura przesłuchała proboszcza parafii - księdza Marka Kasika oraz wikariusza ks. Remigiusza Zacharka. I to właśnie ze zeznania miały doprowadzić do zatrzymania w sobotę we Wrocławiu mężczyzny, który miał dopuścić się rękoczynów wobec duchownego.

Jak dotąd Prokuratura Rejonowa w Turku nie wydała w tej sprawie oficjalnego komunikatu. - Nie potwierdzam, nie zaprzeczam. Na tę chwilę nie mogę udzielić żadnych informacji - mówił w sobotę w rozmowie z Gazeta.pl Prokurator Rejonowy Adam Weber.

Więcej o:
Komentarze (209)
Zatrzymanie ws. ataku na księdza w Turku. Nieoficjalnie: impulsem była wypowiedź biskupa
Zaloguj się
 • antonikarcz

  Oceniono 78 razy 70

  Więzienie ze wskazania biskupa, polska bolszewicko - katolicka.
  Kiedyś wsadzali na polecenie towarzysza sekretarza, teraz na polecenie faceta w kieckach obwieszonego złotem.

 • zaginiony_palik

  Oceniono 56 razy 52

  To skandal i bezprawie, żeby biskup decydował o zatrzymaniu człowieka!
  Bezczelność i arogancja kościoła osiągnęła szczyt!

 • terazjakinick

  Oceniono 50 razy 44

  To w końcu jak było? Za pierwszym razem ksiądz kłamał? A to nie grzech?

 • lucek10

  Oceniono 39 razy 39

  Dwóch księży i dwa różne przekazy. Wobec tego jeden z nich KŁAMIE. Niestety. Obstawiam, ze biskup. Skoro ksiądz twierdzi, że nic się nie stało, to żaden biskup niech nam nie wmawia, coś się stało! Ksiądz jest dorosłym człowiekiem, jakiś rozum ma, więc nie potrzebuje instrukcji kościelnych "elyt".

 • yaspiman

  Oceniono 42 razy 36

  "impulsem była wypowiedź biskupa"
  zdecydowana wiekszoć wypowiedzi różnych biskupów i zwykłych klechów stanowi impuls do czynienia zła. to kk inspirował większość wojen w europie i podżegał do przeróżnych form nienawiści. tak było zawsze i nis sie nie zmieniło.

 • wojnis1979

  Oceniono 42 razy 32

  Teraz będzie się karało więzieniem każdego kto będzie chciał się wypisać z kościoła?! Klecha będzie składał doniesienie do prokuratury że został zaatakowany, zrzucony z krzesła, opluty albo przezwany a to atak na kościół i na wolskę!!!

 • zakrzyczny

  Oceniono 44 razy 32

  Nie chcę sprawdzać jak będzie jak będzie wyglądał ten kraj, gdy kaczyński poprawi konstytucję (paradoksalnie niesprawiedliwą, dzięki której dorwali się do koryta).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX