Zlot harcerzy. Polsat News: Podczas apelu zasłabło około 60 osób

Jak podaje polsatnews.pl, w sobotę podczas apelu rozpoczynającego Zlot 30-lecia Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w Rybakach (warmińsko-mazurskie) zasłabło około 60 osób . Doraźnej pomocy udzielono im w szpitalu polowym.
Zobacz wideo

Jak zapewnia rzeczniczka ZHR podharcmistrz Barbara Sobieska, wszyscy obecnie czują się już dobrze i odpoczywają. - Najprawdopodobniej jest to wynik zmęczenia wynikającego z podróży i bardzo zmieniającej się pogody. Są duże różnice temperatur, podczas apelu harcerze stali - powiedziała serwisowi Sobieska.

W Rybakach nad Jeziorem Łańskim w województwie warmińsko-mazurskim rozpoczął się w sobotę wieczorem Zlot 30-lecia Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Bierze w nim udział około 6 tysięcy osób. W uroczystym otwarciu zlotu uczestniczy premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zwiedził obóz harcerski, a następnie spotkał się z harcerzami przy ognisku.

Morawiecki: Każdego dnia musimy potwierdzać, że idziemy dobrą drogą

Podczas otwarcia premier powiedział członkom ZHR, że widzi ich działania, docenia je i cieszy się z nich. - Polska jest z nich dumna. Niech więc Polska będzie dla Was najważniejszym drogowskazem. Niech Wasze życie będzie drogą budowy szczęśliwej Rzeczypospolitej - mówił Mateusz Morawiecki. - Wiem doskonale, że dla Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej nasza ojczyzna to nie jest rzecz pospolita. To ojczyzna wyjątkowa, którą kochamy nad życie. (...) Każdego dnia musimy potwierdzać, że idziemy dobrą drogą, która wymaga dyscypliny i sprawności. To kierunek, który będzie wyznaczał kierunek państw w rywalizacji pokojowej - powiedział premier Morawiecki podczas otwarcia Zlotu 30-lecia Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w Rybakach.

Podczas zlotu zaplanowano między innymi pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej, grę miejską w Olsztynie oraz Jubileuszowe Igrzyska Sportowe, w których mają rywalizować wszyscy uczestnicy spotkania. 

Zlot 30-lecia Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej potrwa w Rybakach do przyszłej niedzieli (11.08).

Więcej o: