Pol'And'Rock Festival. Wniosek o areszt dla nagiego mężczyzny, który zaatakował policjanta

Prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o areszt wobec 36-letniego mężczyzny, który w Kostrzynie zaatakował policjanta, poinformowała w sobotę lubuska policja. Funkcjonariusz kierował ruchem drogowym na skrzyżowaniu w ramach zabezpieczenia Pol'And'Rock Festival.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło w czwartek 1 sierpnia po godz. 20:00 na jednym z najbardziej newralgicznych punktów w Kostrzynie.

- 36-letni mężczyzna, nagi, agresywny i lekceważący komunikaty policjanta wszedł na zatłoczone skrzyżowanie między auta. Zlekceważył wyraźny komunikat policjanta, a w pewnym momencie zaatakował go - czytamy w opisie zdarzenia na stronach internetowych lubuskiej policji

Zarząd Główny NSZZ Policjantów nagranie z zajścia opublikował na Facebooku

Późniejsze badania wykazały, że mężczyzna był pod wpływem narkotyków. Policjant zaś, podczas interwencji, doznał urazu wiązadeł barkowych. 

Zatrzymany usłyszał zarzut stosowania przemocy

W sobotę przeprowadzone zostały czynności procesowe z udziałem zatrzymanego oraz przy udziale prokuratora. Mężczyzna nie znajdował sensownego wytłumaczenia swojego zachowania. Zatrzymany usłyszał zarzut związany z art. 224 §1 i 2- ze stosowaniem przemocy wobec funkcjonariusza publicznego w celu zaniechania prawnej czynności służbowej, następstwem której był uszczerbek na zdrowiu policjanta.

Występek, którego się dopuścił, miał znamiona czynu chuligańskiego, co będzie miało wpływ na zaostrzenie odpowiedzialności karnej. Ponadto policjanci skierują do Sądu wniosek o jego ukaranie z uwagi na fakt, że dopuścił się zakłócenia ładu i porządku publicznego oraz nieobyczajnego wybryku. 

Więcej o: