Trwa usuwanie napisu "Łowcy Żydów" na zabytku w Łodzi. Ekipy musi pilnować policja

Robotnicy od kilku dni usuwają napis "Łowcy Żydow", który znajduje się na zabytkowym budynku przy ul. Ogrodowej w Łodzi. Ekipy musi jednak pilnować policja. Jak informuje "Dziennik Łódzki", pracującym tam mężczyznom grozili pseudokibice, który żądali zachowania antysemickiego napisu.
Zobacz wideo

Napis "Łowcy Żydów" znajdujący się na budynku przy ul. Ogrodowej 28 w Łodzi zgłosili Zarządowi Lokali Miejskich Eliza Gaust z Centrum Dialogu im. Marka Edelmana i Gurfinkiel z łódzkiej gminy żydowskiej.

Na miejscu szybko pojawili się robotnicy. Jak podaje "Dziennik Łódzki", ze względu na zabytkowy charakter budynku napisu nie można zamalować. Musi zostać zeskrobany, co jednak wymaga czasu.

Gdy w czwartek zaczęto usuwać napis, ekipę próbowali odstraszyć agresywni pseudokibice. Nie tylko grozili robotnikom, ale i zapowiedzieli, że na ścianie znów pojawią się antysemickie treści. W związku z tym Zarząd Lokali Miejskich poprosił o pomoc policję.

Jak zapewnia łódzki ratusz, policjanci pozostaną na miejscu aż napis zostanie zeskrobany. W razie konieczności zastąpią ich strażnicy miejscy.

Więcej o: