Trwa usuwanie napisu "Łowcy Żydów" na zabytku w Łodzi. Ekipy musi pilnować policja

Robotnicy od kilku dni usuwają napis "Łowcy Żydow", który znajduje się na zabytkowym budynku przy ul. Ogrodowej w Łodzi. Ekipy musi jednak pilnować policja. Jak informuje "Dziennik Łódzki", pracującym tam mężczyznom grozili pseudokibice, który żądali zachowania antysemickiego napisu.
Zobacz wideo

Napis "Łowcy Żydów" znajdujący się na budynku przy ul. Ogrodowej 28 w Łodzi zgłosili Zarządowi Lokali Miejskich Eliza Gaust z Centrum Dialogu im. Marka Edelmana i Gurfinkiel z łódzkiej gminy żydowskiej.

Na miejscu szybko pojawili się robotnicy. Jak podaje "Dziennik Łódzki", ze względu na zabytkowy charakter budynku napisu nie można zamalować. Musi zostać zeskrobany, co jednak wymaga czasu.

Gdy w czwartek zaczęto usuwać napis, ekipę próbowali odstraszyć agresywni pseudokibice. Nie tylko grozili robotnikom, ale i zapowiedzieli, że na ścianie znów pojawią się antysemickie treści. W związku z tym Zarząd Lokali Miejskich poprosił o pomoc policję.

Jak zapewnia łódzki ratusz, policjanci pozostaną na miejscu aż napis zostanie zeskrobany. W razie konieczności zastąpią ich strażnicy miejscy.

Więcej o:
Komentarze (238)
Trwa usuwanie napisu "Łowcy Żydów" na budynku w Łodzi. Ekipy musi pilnować policja
Zaloguj się
 • urian

  Oceniono 121 razy 99

  Ja bym proponował tym kibolom wyprawę do Izraela i niech tam nabazgrają podobne hasło. Niech Kukiz i jemu podobni pojada do Kijowa i tam obrażają Ukraińców, niech pojadą do jakiegoś arabskiego kraju i tam kpią z Allacha. Mocni w gębie tak jak ratlerki, które zza płotu obszczekują pitbula. Precz z antysemityzmem !

 • 1moja

  Oceniono 110 razy 80

  Polska jest jedynym krajem w Europie, ktory po II WS przesladowal i wypedzal Zydow /1968/ a teraz potomkowie szmalcownikow i bnandytow wykletych nadal to robia przy cichej aprobacji kosciolka i PiSboszewikow.
  Wstyd i hanba a nie bog honor ojczyzna zasrancy dresowi.
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczaste.

 • urian

  Oceniono 80 razy 68

  Panie Jędraszewski poproszę o komentarz w tej sprawie. Świadomie zwracam się per pan, a nie w formie przyjętej wobec księży.

 • elenem

  Oceniono 61 razy 55

  A gdzie jest Prokuratura ? gdzie Ziobro?
  skoro w dzień i jawnie grożą robotnikom to chyba można ich zidentyfikować i pozamykać? prawda? czy Policja stoi tam tylko po ty by podziwiać ten skandaliczny napis? HAŃBA !

 • 1moja

  Oceniono 64 razy 46

  Na co jeszcze czekaja te desy bezmozgowe? Dlaczego nie pala kosciolkow gdzie mieszka Zyd Jezus i jego zydowska matka krolowa Polski?! Kibole skinole i inne bandziory ruszajcie z pochodniami i widlami od gnoju na Brunatna Gore.
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczyste.

 • entropianacodzien

  Oceniono 57 razy 43

  Ilu zatrzymano, ilu ma postawione zarzuty panie ziobro?

 • stachud

  Oceniono 34 razy 32

  PIS wspiera faszyzm. Przypomnę tylko pisiakom jak Wolny Świat rozprawił się z faszystami w Norymberdze.

 • jurek4491

  Oceniono 35 razy 27

  Na takie napisy jest przyzwolenie rządzących - wszystko w temacie .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX