Pol'And'Rock Festival. Nagi mężczyzna wszedł na skrzyżowanie i zaatakował policjanta drogówki

36-letni mężczyzna zaatakował policjanta kierującego ruchem w Kostrzynie. Uczestnik Pol'And'Rock Festivalu mimo ostrzeżeń policji wszedł na środek ruchliwego skrzyżowania i zaczął wymierzać funkcjonariuszowi ciosy pięściami. 36-latek szybko został obezwładniony.

Nad bezpieczeństwem uczestników Pol'And'Rock Festivalu czuwa 1600 policjantów. Spośród nich 200 to policjanci kierujący ruchem. Ich praca jest niezbędna w związku z ogromnym natężeniem ruchu drogowego w Kostrzynie. Jak podaje policja, wyjątkowo trudna sytuacja ma miejsce na wjeździe od strony Gorzowa Wielkopolskiego. To tam do policjanta kierującego ruchem zaatakował nagi mężczyzna.

Pol'And'Rock Festival. Nagi mężczyzna zaatakował policjanta drogówki

Na nagraniu zamieszczony przez Zarząd Główny NSZZ Policjantów widzimy, jak napastnik najpierw przez dłuższą chwilę idzie wzdłuż ulicy, a następnie - mimo ostrzeżeń policjanta - wchodzi na środek ruchliwego skrzyżowania. Mężczyzna, stojąc przed policjantem, wykonuje gwałtowny ruch, funkcjonariusz na początku stara się agresora jedynie odpychać, ale gdy ten zaczyna atakować pięściami, zostaje szybko sprowadzony do parteru. Na pomoc koledze ruszyli inni mundurowi stojący niedaleko, atakujący został obezwładniony.

Jak informuje lubuska policja, 36-letniemu napastnikowi przed wejściem na skrzyżowanie policjanci wielokrotnie zwracali uwagę, by się zatrzymał, ale to nie przynosiło skutku. Mimo że 36-latek został obezwładniony przez kilku policjantów, nadal stawiał opór. W wyniku zdarzenia ranny został policjant, który z poważnym urazem barku trafił do szpitala. Nie wiadomo, co spowodowało zachowanie mężczyzny. Niewykluczone, że jest pod wpływem alkoholu lub innych substancji psychotropowych. Jak poinformowała Gazeta.pl policja, kontakt z nim jest utrudniony, przez co nie można wykonać czynności procesowych. Zarzuty, które mu grożą, dotyczą naruszenia nietykalności funkcjonariusza.

Więcej o: