Prognoza pogody na sierpień. Kiedy będzie słońce? Przed nami sporo ładnych dni

Prognoza pogody na sierpień. Synoptycy przewidują, że rozpoczynający się miesiąc będzie ciepły, ale nie upalny. Nie zabraknie także chmur i przelotnych opadów deszczu.
Zobacz wideo

Z prognozy pogody na portalu pogodynka.pl wynika, że przez kilka kolejnych dni pogoda nie będzie się gwałtownie zmieniać. Od piątku 2 sierpnia do wtorku 6 sierpnia temperatura maksymalna będzie wahać się w granicach 19-26 stopni (najzimniej na Suwalszczyźnie, a najcieplej na Dolnym Śląsku) i choć będzie pochmurno, czekają nas także liczne przejaśnienia. W ciągu kilku najbliższych dni normą będą również przelotne opady deszczu, które będą występować przede wszystkim na zachodzie i południu Polski.

Prognoza pogody na sierpień. Kiedy będzie słonecznie? Najwięcej słońca pod koniec miesiąca

W środę 7 sierpnia pogoda trochę się popsuje - nadal będzie ciepło, ale opady deszczu będą bardziej intensywne, a lokalnie wystąpią burze. Takie warunki atmosferyczne utrzymają się aż do soboty 10 sierpnia. W następującą po niej niedzielę znów się rozpogodzi, a słońce wyjrzy zza chmur. 

Synoptycy portalu AccuWeather przewidują, że od niedzieli 11 sierpnia do środy 21 sierpnia na niebie będzie dużo chmur, jednak z reguły nie będą one źródłem opadów. Słońca będzie sporo, a temperatura będzie wahać się w granicach 22-28 stopni. Najbardziej słonecznie będzie pod koniec miesiąca, w dniach 22-31 sierpnia. W tym okresie słońce częściej będzie wychodzić zza chmur, jednak temperatura nieco spadnie - słupki rtęci będą wskazywać maksymalnie 18-25 stopni.

Więcej o: