Prognoza pogody na tydzień [5-11 sierpnia]. Czeka nas bardzo zmienna pogoda: raz słońce, raz deszcz

Prognoza pogody na tydzień 5-11 sierpnia.
Zobacz wideo

Według wstępnych prognoz w tym tygodniu czeka nas bardzo zmienna pogoda. Duże rozpogodzenia będą przeplatały się z opadami deszczu. Najbardziej stabilna w tych dniach będzie temperatura plasująca się w granicach od 20 do 26 stopni.

Pogoda na poniedziałek i wtorek. Duże rozpogodzenia, jednak trzeba liczyć się z przelotnymi opadami deszczu

W poniedziałek rano oraz pod wieczór zapowiadane są duże rozpogodzenia. Dopiero w drugiej części dnia na wschodzie i centrum kraju przewidywane jest zachmurzenie duże i umiarkowane. Z kolei na zachodzie, w województwach zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, łódzki, lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim i opolskim, pojawiać się będą lokalne opady deszczu. Pierwszego dnia nowego tygodnia zapowiadanych jest od 20 stopni na Podlasiu, do 25 stopni w Wielkopolskie i na Dolnym Śląsku. We wtorek czeka nas podobna pogoda - nadal możemy liczyć na spore rozpogodzenia, chociaż co jakiś czas niebo przysłonią chmury. 6 sierpnia deszcz zapowiadany jest już niemal we wszystkich regionach. Tylko w województwach podlaskim i podkarpackim synoptycy nie przewidują żadnych opadów. Tego dnia termometry pokażą w większości kraju od 24 do 26 stopni. Najcieplejszy dzień z temperaturą w okolicach 27 stopni czeka mieszkańców Krakowa i Katowic.

Prognoza pogody na środę, czwartek i piątek. W tych dniach na zmianę deszcz ze słońcem

W środę w województwach świętokrzyskim, podkarpackim, śląskim, opolskim i dolnośląskim meteorolodzy przewidują burze. W pozostałych regionach prognozowane są lokalne opady deszczu. Większe rozpogodzenia możliwe jedynie w Zielonej Górze, Poznaniu, Łodzi, Warszawie, Lublinie i Białymstoku. Tego dnia na północny termometry pokażą od 22 do 24 stopni. Najwyższa temperatura, 27 stopni zapowiadana jest w województwie podkarpackim, małopolskim, śląskim i świętokrzyskim. W czwartek bardzo słoneczna pogoda czeka zachodnią część kraju. Duże zachmurzenie i deszcz prognozowane są w Gdańsku, Olsztynie, Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie. W piątek deszcz przewidywany jest w północnej i centralnej Polsce. Brak opadów i duże rozpogodzenia czekają tego dnia mieszkańców Wrocławia, Opola, Katowic, Krakowa, Rzeszowa, Kielc i Lublina. W czwartek i piątek temperatura będzie wynosić od 23 stopni na zachodzie do 25 stopni na wschodzie kraju.

Pogoda na weekend. Meteorolodzy zapowiadają pochmurny i deszczowy koniec tygodnia

W sobotę i niedzielę przewidywane jest zachmurzenie duże i umiarkowane przez większą część dnia. 10 sierpnia deszcz będzie padał w całym kraju nie licząc województwa lubuskiego. Większe rozpogodzenia nad ranem możliwe są w Białymstoku, Lublinie i Krakowie. Najbardziej intensywnych opadów muszą spodziewać się mieszkańcy województwa łódzkiego i warmińsko-mazurskiego. W niedzielę dużo słońca i brak deszczu przewidywany jest tylko na wchodzie i południowym wschodzie Polski. W pozostałych regionach będzie padać. W weekend termometry pokażą temperatury od 22 stopni na Pomorzu do 26 stopni na południowym zachodzie kraju.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: