Nieodpowiedzialni kierowcy nie przepuścili karetki z organami do przeszczepu. Policja zapowiada kary

Mazowieccy policjanci zajmują się analizą nagrania dokumentującego ostatnie zachowanie kierowców na drodze krajowej numer 7. Kilka dni temu kierowcy nie przepuścili jadącej na sygnale karetki, która przewoziła organy do przeszczepu.
Zobacz wideo

O zachowaniu nieodpowiedzialnych kierowców pisaliśmy już w Gazeta.pl. Pod koniec lipca jadąca na sygnale karetka transplantacyjna została zablokowała przez kilka samochodów na DK 7 miedzy Radomiem i Warszawą. Mimo wolnego pasa ruchu czterech kierowców nie chciało ustąpić drogi ratownikom.

Nie chcieli przepuścić karetki na DK7. Policja ustala już dane tych kierowców

Nagranie prezentujące całe to zdarzenie zostało udostępnione na kanale Stop Cham w serwisie YouTube. Jak podaje TVN Warszawa wyjaśnianiem zdarzenia zajęła się już mazowiecka policja. Komenda Wojewódzka w Radomiu poprosiła o udostępnienie nagrania, które posłuży do ustalenia numerów rejestracyjnych samochodów blokujących przejazd karetki.

 

Dalej sprawa trafiła do komend w Grójcu i Białobrzegach. Funkcjonariusze prowadzą już czynności zmierzające do ukarania kierowców. Odpowiedzą oni za blokowanie przejazdu karetki, które jest wykroczeniem. Grozi im więc mandat w wysokości 500 złotych oraz pięć punktów karnych. Policja przypomina, że każdy uczestnik ruchu drogowego i każda osoba znajdująca się na drodze ma obowiązek ułatwić przejazd pojazdu uprzywilejowanego poprzez niezwłoczne usunięcie się z drogi lub zatrzymanie się.