Ktoś podrzucił do lasu kilkanaście tysięcy zepsutych jaj. Nadleśnictwo musi je zutylizować na własny koszt

Na nietypowe znalezisko natrafił leśniczy leśnictwa Bobry w warmińskim nadleśnictwie Kudypy. Ktoś podrzucił do lasu palety z kilkunastoma tysiącami zepsutych jaj. Straż Leśna poszukuje sprawcy.
Zobacz wideo

Jak zaznacza Nadleśnictwo Kudypy, w lesie można znaleźć najróżniejsze śmierci - od starych opon samochodowych, poprzez telewizory, aż po stare ubrania. Jednak po raz pierwszy nieznany na razie sprawca pozostawił w lesie kilkanaście tysięcy zepsutych jaj.

Znaleziska dokonał leśniczy leśnictwa Bobry. "Na środku leśnej drogi ktoś wyrzucił cztery palety wypełnione zepsutymi kurzymi jajami. Mowa o kilkunastu tysiącach jaj" - czytamy w informacji opublikowanej na stronie nadleśnictwa.

Straż Leśna poszukuje sprawcy

O podrzuconych jajach poinformowany został już weterynarz i sanepid. Zostały one już posprzątane przez firmę utylizacyjną i Zakład Usług Leśnych - dowiadujemy się z Facebooka. Niestety Nadleśnictwo Kudypy będzie musiało samo zapłacić za ich utylizację.

Tymczasem Straż Leśna pracuje nad wykryciem sprawcy, aby można było go ukarać i obciążyć poniesionymi przez nadleśnictwo kosztami. Nadzieja na sukces jest - kilka lat temu w Nadleśnictwie Mrągowo strażnicy natrafili za wypełnioną gnijącym mięsem lodówkę. Wtedy "śmieciarza" udało się namierzyć.

Więcej o:
Komentarze (70)
Ktoś podrzucił do lasu kilkanaście tysięcy zepsutych jaj. Nadleśnictwo musi je zutylizować na własny koszt
Zaloguj się
 • dobrylos

  Oceniono 21 razy 19

  Policja niech zdejmie odciski palców i sprawdzi pracowników z okolicznych ferm drobiu.

 • wygwizd

  Oceniono 15 razy 13

  Dobrze, że w porę znaleźli leśnicy. Zwierzęta się nie potruły. Dotarcie do producenta i odtworzenie drogi sprzedaży nie powinno być zbyt trudne. Ktoś będzie lżejszy o koszty utylizacji i grzywny.

 • supertiumacz

  Oceniono 17 razy 11

  Z tą utylizacją jaj to przesadzają. Było zerwać folię i zostawić. Drewno, tektura i jaja są biodegradowalne. I zero kosztów. Tym bardziej, że nie znano sprawców i nie ma komu wystawić fakturę.

  Co najwyżej kuny się zbiegną do smrodku i będą miały wyżerkę.

 • Bob Bob

  Oceniono 12 razy 10

  kazałbym zeżreć te jajka sprawcy...
  kiedyś będąc z psem na spacerze, znalazłem kilkanaście worków że śmieciami. odprowadziłem psa, wziąłem rękawice budowlane i trochę pogrzebałem w workach. okazało się, że ktoś był nie tylko gnojem, ale też idiotą, bo wraz ze śmieciami wyrzucił kupę dokumentów z własnej firmy. zaskoczenie typa, gdy do niego zadzwoniłem, było gargantuiczne. dałem mu 12 godzin na zabranie syfu...

 • cmok_wawelski

  Oceniono 9 razy 9

  Wystarczy oglosic nagrode 5 tys. w zamian za skuteczna informacje skad sie tam te jajeczka w lasku wziely.
  A potem doliczy te piatke do kary dla Pana pastucha kur. I pokazac sk... bez paska na oczach.
  A Polak na kase lasy wiec sasiada za nagrode podkabluje na bank.

 • audisto

  Oceniono 8 razy 8

  Nie mogli tych jaj zatrzymać do wyborów. Miałyby wzięcie...........................

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX