Darłowo: Plażowicze utworzyli "łańcuch życia". Uratowali dwie osoby

Na plaży w miejscowości Wicie niedaleko Darłowa (woj. zachodniopomorskie) udało się uratować życie dwóch kąpiących się osób. Wszystko dzięki "łańcuchowi życia", który utworzyli plażowicze.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło 31 lipca ok. godziny 12:00. Wypoczywający na plaży turyści usłyszeli dochodzące od strony morza wołanie o pomoc. Okazało się, że z powodu silnego wiatru i prądów morskich dwie osoby nie były w stanie wyjść z wody - pisze Wirtualna Polska

"Łańcuch życia" na plaży koło Darłowa. Uratowanym osobom nie zagraża niebezpieczeństwo

Plażowicze zorganizowali się, złapali się za ręce i utworzyli tzw. "łańcuch życia". Dzięki temu udało im się wyciągnąć z wody dwie osoby, które nie były w stanie wyjść na brzeg samodzielnie. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, mają tylko otarcia.

- Pamiętajmy też, że "łańcuch życia" nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Wszystko zależy od lokalnych warunków - w rozmowie z WP powiedział Apoloniusz Kurylczyk z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Policja apeluje o rozwagę. W lipcu utonęło ponad 70 osób

Policja zachodniopomorska apeluje o zachowanie ostrożności nad wodą. "Przecenianie własnych możliwości podczas kąpieli i brak należytej opieki nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach. Słaba wyobraźnia i brawura są w stanie doprowadzić do tragedii całych rodzin" - czytamy w komunikacie. Z policyjnych statystyk wynika, że w lipcu utonęły 72 osoby.

Więcej o: