Pijany kierowca zatrzymany koło Rawy Mazowieckiej. Wiózł żonę i 4-letnie dziecko

Policjanci z Rawy Mazowieckiej (województwo łódzkie) zatrzymali 46-letniego kierowcę opla, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Ich uwagę zwrócił fakt, że nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Mężczyzna przewoził samochodem 4-letnie dziecko i żonę, która również była pijana.
Zobacz wideo

30 lipca późnym popołudniem policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej opla astrę w miejscowości Ścieki (niedaleko Rawy Mazowieckiej), na drodze krajowej 72. Ich uwagę zwrócił fakt, że kierowca pojazdu miał niezapięte pasy bezpieczeństwa.

Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. Przewoził żonę i 4-letnie dziecko

Policjanci relacjonują, że w trakcie kontroli wyczuli z kabiny samochodu silną woń alkoholu. Jak się okazało, 46-letni mężczyzna przewoził pojazdem 4-letnie dziecko i swoją żonę. Był pijany - badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad jeden promil alkoholu. Pijana była także jego 45-letnia małżonka, która miała blisko 2,5 promila.

Dziecko pary zostało przekazane pod opiekę rodziny, a jego rodzice odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

W powiecie rawskim to już kolejna sytuacja w bardzo krótkim czasie, kiedy nietrzeźwi rodzice przewożą dziecko autem i sprawują nad nim opiekę będąc pijani. Mimo poważnych konsekwencji nadal zdarzają się takie sytuacje

- informują policjanci, apelując o zdrowy rozsądek i odpowiedzialne zachowanie na drodze. 

Więcej o: