Prokurator chciał prac społecznych dla radnego PiS oskarżonego o znęcanie nad żoną. Jest interwencja

Prokuratura Krajowa uznała, że kara wnioskowana przez prokuratora rejonowego dla byłego radnego PiS Rafała P. jest za niska i będzie domagała się jej zaostrzenia - podaje Polska Agencja Prasowa. Rafał P. jest oskarżony o znęcanie nad żoną, prokurator proponował karę 2 lat ograniczenia wolności w postaci 30 godzin prac społecznych miesięcznie.
Zobacz wideo

13 sierpnia ma zapaść wyrok ws. byłego bydgoskiego radnego PiS Rafała P., który został oskarżony o znęcanie psychiczne i fizyczne nad żoną – Karoliną Piasecką – w latach 2006-2017. We wtorek media informowały o tym, że prokuratura zawnioskowała o karę 2 lat ograniczenia wolności w postaci 30 godzin prac społecznych miesięcznie.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, według Prokuratury Krajowej wnioskowana kara jest „rażąco niewspółmierna do czynu”. Do sądu ma trafić wniosek o wznowienie przewodu sądowego, Prokuratura Krajowa ma domagać się kary nie mniejszej niż 1,5 roku więzienia.

Były radny PiS przez lata miał znęcać się nad żoną

Nagranie, które ujawniało przemoc, jaką stosował wobec Karoliny Piaseckiej jej mąż, kobieta opublikowała w internecie w 2017 r. Wstrząsnęło ono wtedy opinią publiczną.

Na nagraniu słychać awanturę między małżonkami. Jej powodem był fakt, że Karolina Piasecka zapomniała z balu karnawałowego, na którym byli, kwiatka, który podarował jej mąż. Mężczyzna m.in. krzyczał, groził jej pobiciem i wyzywał w niecenzuralny sposób. Dopuścił się również przemocy fizycznej – na filmie słychać jęki kobiety i jej prośby, aby przestał ją bić. Żona polityka błaga m.in. „Puść, nie mogę oddychać”.

Były radny PiS przyznał, że jego zachowania nic nie usprawiedliwia. Podkreślał jednak, że był przez żonę często prowokowany. W 2017 r. zrzekł się mandatu radnego, opuścił także ugrupowanie.

Więcej o:
Komentarze (170)
Prokurator chciał prac społecznych dla radnego PiS oskarżonego o znęcanie nad żoną. Jest interwencja
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 84 razy 84

  Żart typu SUCHAR:
  - A słyszeliście o tym żonobijcy z PiSu?
  - Którym?

 • def11

  Oceniono 70 razy 70

  Rozumiem, że równocześnie prokurator wniósł o bezwzględne pozbawienie wolności dla małżonki radnego PiS za "opuszczenie kuchni" bez zgody męża i partii.

 • jerzysm42

  Oceniono 65 razy 65

  Zbliżają się wybory i adolf kaczyński chce pokazać jaki jest sprawiedliwy.
  Po wyborach były radny dostanie stanowisko.

 • flemming

  Oceniono 53 razy 49

  To wielce zasłużony radny dla PiS. 1000-procentowy katolik. I to już wystarczy by mu darować. No może dostać te prace społeczne - będzie podmywał kotkę prezesa.

 • ogrodnik.january

  Oceniono 38 razy 38

  To może jeszcze niech za karę przepisze 100 razy "Nie będę bił żony"...

 • acide94

  Oceniono 38 razy 38

  Jeżeli sprawca jest z pis, to w zasadzie należałoby ukarać jego żonę. Tzw. casus Birgfellnera.

 • dziadekjam

  Oceniono 38 razy 36

  "Prokuratura Krajowa uznała, że kara wnioskowana przez prokuratora rejonowego dla byłego radnego PiS Rafała P. jest za niska i będzie domagała się jej zaostrzenia - podaje Polska Agencja Prasowa."
  =========
  Prokuratura podłapała metodę PREZESA i też naprawia "błędy" podwładnych..:-)

 • baska_w5

  Oceniono 34 razy 34

  Pani prokurator wnioskująca o ten kuriozalny wyrok nie chciała udzielić dziennikarzowi odpowiedzi na zadawane pytanie. Odsyłała do rzecznika prasowego prokuratury i do wyższego szczebla. Może to oznaczać jedynie to, że "z góry" dostała wytyczne o jaki wyrok ma wnioskować. Teraz ta "góra" będzie miała okazję pokazać swoje surowe oblicze i nabijać punkty przed wyborami dla jedynej słusznej partii.

 • jackie53

  Oceniono 34 razy 34

  W myśl obecnego "prawa" to żona powinna być skazana za nieposłuszeństwa radnemu z PiS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX