Areszt dla kierowcy, który uderzył kobietę na pasach. Na jaw wyszły nowe okoliczności

Mężczyzna, który uderzył kobietę na przejściu dla pieszych w Lesznie, przyznał się do winy. Prokuratura informuje jednak, że sąd zdecydował o areszcie dla 35-latka. Decyzja związana jest z zupełnie inną sprawą.

W ubiegły wtorek na przejściu dla pieszych na Al. Krasińskiego w Lesznie doszło do incydentu. Mężczyzna wysiadł ze swojego porsche i uderzył przechodzącą tamtędy kobietę. We wtorek 35-letni kierowca został zatrzymany przez policję. Tego samego dnia doprowadzono go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty związane z sytuacją. 

Leszno. Kierowca porsche w areszcie. Ma na koncie dwa zarzuty

35-latek został oskarżony o znieważanie poszkodowanej oraz spowodowanie obrażeń ciała poprzez uderzenie kobiety w twarz. Odpowie również za zmuszenie do określonej czynności oraz narażenie na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia - chodzi o moment, w którym kierowca ruszył, mimo że kobieta znajdowała się na jezdni. Mężczyzna przyznał się do winy, ale tłumaczył, że został sprowokowany. Mówił, że uderzył ją, ponieważ 30-latka go opluła. Zajście nagrała kamera monitoringu. 

Do sądu trafił jednak również wniosek Prokuratury Okręgowej w Poznaniu o areszt dla 35-latka, który został przyjęty w środę rano. Okazało się bowiem, że pojawiły się "nowe okoliczności", które nie są związane z incydentem w Lesznie. Jak informuje tvn24.pl, prokuratura przekazała, że Michał N. ma być związany z inną sprawą kryminalną, którą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Środzie Wielkopolskiej. Postępowanie dotyczy usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Michał N. w 2018 roku wraz z jeszcze jedną osobą miał żądać wydania od innej osoby 100 tysięcy złotych. Obaj mieli grozić jej, że jeśli ich nie dostaną, zniszczą mienie zastraszanej osoby.

Po posiedzeniu Sąd Rejonowy w Lesznie przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował N. na trzy miesiące. Za próbę wymuszenia mężczyźnie grozić może nawet do 10 lat więzienia, za uderzenie kobiety na pasach - do 3 lat. Prokuratura Okręgowa w Poznaniu informuje, że sprawy zostały połączone. 

Adwokat Michała N. będzie składać odwoływanie od decyzji o areszcie.  

Więcej o:
Komentarze (465)
Areszt dla kierowcy, który uderzył kobietę na pasach. Na jaw wyszły nowe okoliczności
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 122 razy 114

  Ja bym jeszcze uruchomił skarbówkę, by zbadała, SKĄD takiego śmiecia stać na jazdę taką furą...

 • ochujek

  Oceniono 102 razy 70

  Katolik. Należy mu się łagodne traktowanie. Kobieta ma służyć mężczyźnie.

 • Marco B.

  Oceniono 59 razy 55

  No proszę. A wystarczyło jechać normalnie i nie wdawać się w awantury. I dalej chodziło by się po wolności (jak mawiał Siara). Niestety dla niektórych to za dużo i zawsze ciągnie wilka do lasu.

 • barrt21

  Oceniono 58 razy 50

  idą wybory, kulsony łapią bandziorów zamiast z nimi pić..

 • krzepki.harry

  Oceniono 49 razy 45

  Jakoś na to porsche musiał zarobić, a że cham i bydle, to nic dziwnego, że "zarobił" jako przestępca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX