Policja wzmaga kontrole na przejściach dla pieszych. W wakacje w wypadach zginęły już 332 osoby

W środę 31 lipca na terenie całego kraju przeprowadzone zostaną policyjne kontrole przejść dla pieszych. Jednodniowa akcja związana jest m.in. z aktualnymi danymi, które pokazują że podczas tegorocznych wakacji w wypadkach drogowych zginęło już 332 osób.

Policjanci w godzinach od 6 rano do 22 będą przeprowadzali kontrole na przejściach dla pieszych w całej Polsce. Szczególnym nadzorem objęte będą miejsca, w których do tej pory dochodziło do wypadków z udziałem pieszych.

Policjanci kontrolują przejścia dla pieszych w całej Polsce

Policjanci w ramach akcji "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" będą też zwracali uwagę na zachowania kierowców w okolicach przejść i skrzyżowań. Z danych policji wynika, że przez całe wakacje 2018 roku piesi uczestniczyli w 1085 wypadkach, w których zginęło 133 osób. Większość zdarzeń powodowali kierowcy, a część z wypadków miała miejsce na przejściach dla pieszych. Według statystyk piesi są jedną z największych grup uczestniczących w zdarzeniach drogowych. Stanowią oni aż 38,7 procent ogółu zabitych w wypadkach drogowych. 

Najnowsze dane są jeszcze gorsze. W tym roku, od 19 czerwca do końca lipca, w wypadkach drogowych w całej Polsce zginęły już 332 osoby. Mapa pokazująca liczbę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym aktualizowana jest każdego dnia na stronie głównej polskiej policji.

Komenda Główna Policji apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie najważniejszych zasad, które zwiększają bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i kierowców. Policjanci apelują o: przestrzeganie limitów prędkości, zapinanie pasów bezpieczeństwa, właściwe przewożenie dzieci w pojazdach, ograniczenie rozmów telefonicznych podczas jazdy nawet przez zestaw głośnomówiący, sygnalizowanie swoich manewrów z wyprzedzeniem, zwalnianie przed przejściami dla pieszych i przystankami komunikacji, nie wyprzedzanie zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych oraz dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych.

Więcej o:
Komentarze (112)
Policja wzmaga kontrole na przejściach dla pieszych. W wakacje w wypadach zginęły już 332 osoby
Zaloguj się
 • luketjorself

  Oceniono 18 razy 14

  Codziennie widzę wyprzedzanie na przejściach dla pieszych. Codziennie. Natomiast jeszcze NIGDY, a jeżdżę od 15 lat, nie widziałem policji kontrolującej przejścia dla pieszych.

 • sztucznypolak

  Oceniono 32 razy 12

  Pieszy zblizajacy sie do przejascia powinien miec BEZWZGLEDNE PIERWSZENSTWO.
  Tak jest w normalnych, cywilizowanych krajach i liczba zabitych wsrod pieszych jest drastycznie mniejsza.

  Ale w Polsce jest inna "kultura jazdy".

 • hubba-hubba

  Oceniono 8 razy 6

  Policji na drogach praktycznie nie ma, przepisów, a przede wszystkim ograniczeń prędkości, nie egzekwuje i nie przestrzega już prawie nikt. Radary pozdejmowane. I nie chodzi o przekroczenia rzędu 10 - 20 km/godzinę. Wczoraj przejeżdżałem przez budowę wiaduktu: ograniczenie do 40, jadę jakieś 60 (nie będę tu udawał aniołka) za ciężarówką jadącą tyle samo, wyprzedzają mnie samochody grzejące po 120 - 140, albo i więcej. Nie jeden samochód - kilkanaście. W tym miejscu tak jest non-stop od miesiąca, codziennie, nikomu to nie przeszkadza.

 • marywil2012

  Oceniono 26 razy 6

  zmieńcie kretyni pisowscy przepisy. kierowcy poruszający się po ulicy samochodami, motocyklami, rowerami etc. muszą się zatrzymywać przed przejście gdy zbliża się przechodzeń. Proste. Działa w krajach cywilizowanych. Tu nie ma miejsca na dywagowanie w rodzaju : a skąd ja mam wiedzieć czy chce przejść, albo że to przecież spowolni ruch, etc. Jeśli ktoś sobie takie pytania zadaje to znaczy, że jest przygłupem, który nie rozumie, że życie ludzkie jest więcej warte niż jego potrzeba dotarcia na miejsce minutę wcześniej.

 • Stasmar100

  Oceniono 9 razy 5

  A gdzie żałoba narodowa wychodzi że ponad 10 osób dziennie masakra

 • xynat

  Oceniono 4 razy 4

  Super że chociaż przez jeden dzień mogę się czuć bezpiecznie.

 • pyra314

  Oceniono 5 razy 3

  No faktycznie ilość. LICZBA!!!

 • rzuffff

  Oceniono 3 razy 3

  Policyja wzmaga kontrole... no no już nawet policyja jak maryja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX