Pogoda na dziś - czwartek 1 sierpnia. Większe zachmurzenie i lokalne opady deszczu

Pogoda na dziś - czwartek 1 sierpnia. Dziś termometry pokażą maksymalnie od 23 stopni na północnym wschodzie do 27 stopni na południowym zachodzie kraju. W najbliższych dniach pożegnamy się więc z męczącymi upałami.
Zobacz wideo

Pierwszy dzień sierpnia zapowiada się z głównie pochmurną i lokalnie deszczową pogodą. Większe rozpogodzenia możliwe tylko w centrum i na wschodzie kraju.

Temperatura. Najcieplejszy dzień prognozowany jest dla południowo-zachodnich regionów

Dziś najniższą temperaturę maksymalną w ciągu dnia pokażą termometry w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim, gdzie będzie około 23 stopni. Jeden stopień więcej zapowiadany jest w Warszawie, Szczecinie i Rzeszowie. Najwyższa temperatura, 27 stopni, czeka mieszkańców województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego. W pozostałych regionach od 25 do 26 stopni.

Pogoda na dziś - czwartek 1 sierpnia.Pogoda na dziś - czwartek 1 sierpnia. fot. gazeta.pl

Opady. Synoptycy zapowiadają większe zachmurzenie i przelotne opady deszczu

Rano duże rozpogodzenia zapowiadane są jedynie w centrum i na północnym wschodzie kraju. W pozostałych regionach zachmurzenie umiarkowanie, wzrastające do dużego w ciągu dnia. Przelotny deszcz prognozowany jest w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, wielkopolskim, lubuskim, opolskim, śląskim i małopolskim. W pozostałych regionach nie zapowiadane są żadne opady. Dodatkowo w Wielkopolsce, Małopolsce i na Dolnym Śląsku mogą pojawiać się burze. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywy do 65 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: