Napaść na księdza w Turku. Mieli wejść do kancelarii parafii i zaatakować duchownego krzyżem

Diecezja Włocławska informuje, że na terenie parafii w Turku cztery osoby napadły dyżurującego księdza wikariusza. Do zdarzenia miało dojść po tym, gdy duchowny próbował wyjaśnić, że nie może przyjąć od grupy aktu apostazji. Jeden z napastników zaatakował księdza krzyżem.
Zobacz wideo

Do zdarzenia, jak czytamy na stronie włocławskiej diecezji, miało dojść 26 lipca. Tego dnia ok. godz. 10.30 w biurze parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku (Wielkopolska) zjawiły się trzy kobiety i jeden mężczyzna. Grupa chciała złożyć akt apostazji, ale dyżurujący na miejscu ks. wikariusz Remigiusz Zacharek próbował wyjaśnić, że tylko proboszcz może taki akt przyjąć do podpisu. Po tym ksiądz został zaatakowany przez mężczyzną, który - jak opisuje diecezja - "chwycił jedną ręką stojący na regale krzyż, a drugą zrzucił prezbitera z fotela na podłogę".

Turek. Ksiądz zaatakowany w kancelarii parafii

Cała grupa miała używać pod adresem "kapłana i Kościoła" wulgarnych określeń. "Po kilkukrotnych, bezskutecznych prośbach, aby napastnicy opuścili kancelarię, kapłan wezwał policję. Po interwencji stróżów prawa agresorzy opuścili budynek plebanii. Szczęśliwie, pomoc medyczna nie była potrzebna" - podaje diecezja. 

Zdarzenie potwierdza policja. Jak wyjaśnia st. asp. Dorota Grzelka w depeszy PAP cytowanej przez tvp.info, ks. Zacharek nie chciał składać zawiadomienia. - W notatce nie ma informacji o krzyżu i zrzuceniu księdza z fotela. Nie jest więc prowadzone w tej sprawie postępowanie - mówi st. asp. Grzelka

Diecezja przekazała, że był to kolejny "atak na tle religijnym", do jakiego doszło w diecezji włocławskiej. Niedawno sprofanowano kościół świętego Maksymiliana w Koninie i zniszczono znajdujący się obok świątyni pomnik oraz namalowano bluźnierczy napis na murze kościoła w Brzeźnie koło Konina.

Więcej o:
Komentarze (791)
Napaść na księdza w Turku. Mieli wejść do kancelarii parafii i zaatakować duchownego krzyżem
Zaloguj się
 • zalogujsie00

  Oceniono 108 razy 86

  Szło tak: "Prokuratura uznała, że pobicie kobiet na Marszu Niepodległości nie naruszyło interesu społecznego i umorzyła wniosek o ściganie agresywnych nacjonalistów. Narodowcy tylko "okazywali niezadowolenie".,
  Mazurek: Nie popieram, ale ich rozumiem.
  Boli?

 • misiek1959

  Oceniono 79 razy 59

  To oburzające, ale czarni sami sobie są winni przez swoje wykręty. Jak ktoś nie chce być w kościele, to trzeba było zawołać proboszcza, podpisaliby co potrzeba i koniec. A tak, "bo do tego potrzebny jest proboszcz, ale nie wiadomo kiedy będzie i gdzie jest" to ludzi wk....ł i do tego usłyszał kilka cierpkich słów. Takimi sposobami nie zatrzyma się wiernych w kościele.

 • maguniaklikunia

  Oceniono 63 razy 57

  Ksiądz jako przedstawiciel parafii na siłę chciał powstrzymać wiernych przed apostazją. Czemu, no bo kościół boi się że to nie będzie precedens a zacznie się masowa ucieczka a zwłaszcza osób młodych. Hipokryci myślą, że można wiernych zatrzymać w kościele na siłę. Nikt im tu nie będzie statystyki psuł.

 • aldealmi

  Oceniono 56 razy 46

  No a czym mieli go zaatakować? Bullą papieską "Totus Tuus Poloniae populus"?

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 55 razy 41

  Ludzie mają dosyć setek lat kościelnej opresji, dokonywanych przez kościół mordów, prześladowania, współpracy z nazistami, pasożytowania, kłamstw, wyzysku i gwałcenia dzieci, co kościół czyni po dziś dzień.

 • ax-les-thermes

  Oceniono 43 razy 39

  Widze ze coraz wiecej ludzi ma dosyc kosciolka katolskiego i calego tego religijnego bullshitu. W koncu to XXI wiek. Bajeczki o niebie, piekle i wszelkie gusla z tym zwiazane juz nie przemawiaja do "gawiedzi" tak jak w Sredniowieczu. Brawo!. Stop indokrynacji religijnej i wciskaniu ciemnoty.

 • mg_40

  Oceniono 45 razy 37

  Kościół zaangażował sie mocno w politykę i walkę ideologiczną po stronie jednej ze ścierających się opcji więc nie dziwi, że zaczyna obrywać.
  Kościół za PRLu bardziej otwarty, nowocześniejszy, prowadzony przez całkiem dobrze wykształconą inteligencję przez 30 lat stał sie Kościołem rydzykowym, kruchtowym, barokowym z wiejskim, intelektualnie słabym proboszczem w awangardzie tej instytucji
  Podział w społeczeństwie będzie narastał a Kościół z jednej strony zacznie tracić wiernych na serio czyli oprócz niechodzenia do kościoła zacznie się niechrzczenie dzieci, apostazje i całkowite zrywanie z tą instytucją. Z drugiej strony pojawią sie katoliccy fanatycy podobni do tych islamskich

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX