Policja zatrzymała 28-letniego mężczyznę za pobicie Przemysława Witkowskiego. Publicysta go rozpoznał

Wrocławska policja poinformowała o zatrzymaniu 28-letniego mężczyzny, który miał być odpowiedzialny za brutalny atak na wrocławskiego publicystę Przemysława Witkowskiego. Mężczyzna zaatakował go, bo publicysta skrytykował homofobiczny napis na murze.
Zobacz wideo

We wtorek wrocławska policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o pobicie. Do ataku doszło 25 lipca w okolicach Mostu Tumskiego we Wrocławiu. Poszkodowanym jest wrocławski publicysta, poeta i wykładowca akademicki Przemysław Witkowski. 

Wrocław. 28-latek zatrzymany. Miał pobić Przemysława Witkowskiego

Przemysław Witkowski poinformował o pobiciu na swoim Facebooku. Opublikował tam również zdjęcie zmasakrowanej twarzy. Z jego relacji wynika, że został zaatakowany, ponieważ skrytykował homofobiczny napis, który ktoś umieścił w okolicy mostu Tumskiego. Publicysta głośno powiedział, że nie podoba mu się napis "Stop pedofilom z LGBT". Usłyszał to znajdujący się w okolicy mężczyzna, który zaatakował Witkowskiego. 

Sprawa natychmiast została zgłoszona na policję. Witkowski pomógł policjantom stworzyć portret pamięciowy agresora, a poszukiwania się rozpoczęły. Po niecałym tygodniu możliwego sprawę udało się ująć. Funkcjonariusze pionu kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 28-letniego mieszkańca Wrocławia. Wrocławska policja informuje, że poszkodowany rozpoznał w nim osobę, która go zaatakowała. W najbliższym czasie zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty.