Marsz Równości w Białymstoku. Kopnął nastolatka i złamał mu obojczyk. 24-latek w rękach policji

Podlaska policja zatrzymała we wtorek rano mężczyznę, który miał kopnąć nastolatka podczas Marszu Równości. 24-letni mężczyzna jest podejrzewany o poważne uszkodzenie ciała chłopaka, który ma teraz złamany obojczyk.
Zobacz wideo

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o incydencie, do którego doszło podczas Marszu Równości w Białymstoku. Mężczyzna zaatakował nastolatka - kopnął go w obojczyk, łamiąc go. Atak został nagrany i opublikowany w internecie przez Karola Radziszewskiego, białostockiego malarza i performera. Rodzice poszkodowanego zapowiadali zgłoszenie sprawy na policję

Białystok. 24-latek podejrzewany o złamanie obojczyka nastolatkowi

We wtorek tvn24.pl podało, że policja z Białegostoku zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o zaatakowanie nastolatka. 24-letni mężczyzna został zatrzymany we wtorek nad ranem. Jest mieszkańcem Białegostoku. Na razie nie usłyszał jeszcze zarzutów. Najprawdopodobniej zostanie jednak oskarżony o uszkodzenie ciała. 

Do ataku doszło 20 lipca podczas pierwszego w historii Białegostoku Marszu Równości. Oprócz uczestników manifestacji na ulicach pojawiły się także kontrmanifestacje. Osoby próbujące zatrzymać Marsz niejednokrotnie atakowały ludzi idących w pochodzie, policjantów oraz przypadkowych przechodniów. Rzucali kamieniami, butelkami, petardami oraz wyzwiskami. Białostocka policja cały czas prowadzi poszukiwania osób, które mogły dopuścić się przestępstw podczas kontrmanifestacji.

25 lipca podlaska policja informowała o tym, że udało się już ustalić tożsamość 92 osób, które złamały prawo podczas Marszu Równości. Z 51 z nich wykonano już czynności w związku z popełnionymi przestępstwami lub wykroczeniami. 

Więcej o: