Częstochowa. Ochroniarz pobił kobietę, bo miała na sobie sweter z tęczowym sercem

Do sytuacji doszło w ostatni weekend w nocy z soboty na niedzielę pod Klubem Rura w Częstochowie. Kobieta została zaatakowana przez pracownika firmy ochroniarskiej. Według niej powodem było tęczowe serce, które miała narysowane na noszonym przez nią swetrze. Sprawą zajęła się policja. Mężczyzna został już zwolniony z pracy.
Zobacz wideo

O zdarzeniu zaatakowana kobieta opowiedziała na Facebooku. Jak napisała, doszło do niego około 2 w nocy przed Klubem Rura w Częstochowie. Kiedy stanęła z koleżanką w kolejce przed wejściem, ochroniarz miał wskazać na jej sweter i powiedzieć jej, że "w tym nie wejdzie" i że ma "wy********ć". Kiedy zapytała go dlaczego, mężczyzna powtórzył wcześniejsze słowa i dodał, że kobieta "nie jest na swoim terenie". Po krótkiej wymianie zdań, podczas której ochroniarz powtarzał ciągle to samo, uderzył kobietę w twarz. 

Żaden z obecnych mężczyzn nie pomógł kobiecie

"Od razu krew, rozcięte usta, krew z nosa. Nie ukrywam, że dostałam takich nerwów, że chciałam mu oddać, na co on przewrócił mnie (ostatecznie kilkakrotnie) na ziemię i dusząc za szyję" - napisała zaatakowana. Dodała, że z pomocą przyszły jej jedynie przyjaciółka i dwie dziewczyny czekające w kolejne, pomimo że było tam również wielu mężczyzn. "Faceta ze mnie ściągnęli inni jego koledzy z ochrony....Przyjechała Policja i karetka, która odwiozło mnie na SOR" - kobieta zdradza ciąg dalszy wydarzeń. 

"Skręcenie i naderwanie stawów i więzadeł innych i nieokreślonych części szyi. Stłuczenie głowy i szyi. Rany tłuczone wargi dolej i górnej. Skręcenie kręgosłupa szyjnego" - brzmiało rozpoznanie lekarskie. Kobieta poinformowała potem, że sprawa została zgłoszona na policję (choć nie bez problemów, bo dyżurny twierdził, że nie widzi, aby coś jej było i sugerował, aby złożyła w sprawie pozew cywilny).

Klub Rura: Nie tolerujemy takich zachowań

Na zdarzenie szybko zareagował klub, przed którym do niego doszło. W oświadczeniu opublikowanym na Facebooku podkreślono, że pracownik ochrony z firmy ochroniarskiej Towarzystwo TFK Sp. z o. o. "w sposób rażący przekroczył swoje uprawnienia".

"Całym zajściem jesteśmy oburzeni i nie tolerujemy takich zachowań. Jesteśmy neutralni politycznie, etnicznie i kulturowo" - napisano. 

Zaznaczono, że poszkodowanej zagwarantowano pomoc w wyjaśnieniu sytuacji (chodzi najprawdopodobniej m.in. o udostępnienie nagrań z kamer wideo, na których zarejestrowano zdarzenie, o czym pisze sama zaatakowana - red.), a także że kobieta nie żywi urazy do Klubu Rura.

Firma ochroniarska zerwała współpracę z ochroniarzem

Na Facebooku pojawiło się również oświadczenie firmy ochroniarskiej Towarzystwo TFK Sp. z o. o., zatrudniającą mężczyznę, który zaatakował kobietę przed klubem. "Pragnę z całą stanowczością zapewnić, ze takie zachowania zdecydowanie odbiegają od standardów prezentowanych przez naszych pracowników" - poinformował pełnomocnik zarządu firmy Marcin Karłowski. 

"Zdarzenie, jakie mało miejsce, spowodowało natychmiastowe przerwanie współpracy z osobą, która brała udział w zajściu" - podkreślono. Dodano również przeprosiny skierowane do osób "bezpośrednio i pośrednio związanych z opisywanym incydentem", a także do właściciela Klubu Rura "za narażenie na utratę dobrego imienia".

Mimo wyrażonej przez firmę skruchy, w poniedziałek Klub Rura poinformował o rozwiązaniu umowy z Towarzystwem TFK Sp. z o. o.

Zaatakowana: W Polsce mamy już bardzo poważny problem

"Jestem w wielkim szoku po tym co mnie spotkało, tym bardziej, że kupując kilka miesięcy temu ten sweter ani przez chwilę nie skojarzył mi się z propagowaniem czegokolwiek. Jestem świadkiem ale i ofiarą tego, że w Polsce mamy już bardzo poważny problem, o którym nie miałam zielonego pojęcia aż do dzisiaj..." - podsumowała poszkodowana w swoim wpisie.

Więcej o: