Akcja #jestemLGBT na Twitterze zyskuje na popularności. Młodzi ludzie "odczarowują wizerunek LGBT"

Akcja #jestemLGBT zatacza w internecie coraz szersze kręgi. Tym hashtagiem oznaczono już blisko 11 tysięcy wpisów na Twitterze. Osoby, które się nim posługują, pokazują, że LGBT to nie ideologia, a normalni ludzie - nasi sąsiedzi, nauczyciele, koledzy z pracy.
Zobacz wideo

Akcja #jestemLGBT rozpoczęła się w poniedziałek. Jest reakcją na brutalne ataki na uczestników Marszu Równości w Białymstoku i toczącą się dyskusję dotyczącą praw mniejszości seksualnych w Polsce.

"Jestem LGBT, Twoim sąsiadem, Twoim znajomym". Osoby LGBT zaznaczają swoją obecność

Pod hashtagiem #jestemLGBT można znaleźć tysiące osobistych wyznań. Używają go dziś osoby nieheteronormatywne, które w postach na Twitterze opisują to, kim są, gdzie mieszkają, czym się zajmują. 

#jestemLGBT i jestem twoją koleżanką z ławki, która pożyczy ci na drugie śniadanie"
#jestemLGBT ale też socjolożką, wykładowczynią, kochająca partnerką, a niedługo matką chrzestną
#Jestem LGBT. Jestem Twoim sąsiadem, Twoim znajomym - mijasz mnie codziennie na ulicy, siedzimy obok siebie w tramwaju... wiele nas łączy, dzieli ochrona ze strony państwa, na którą ja nie mogę liczyć

- czytamy we wpisach na Twitterze. 

- #JestemLGBT to wspaniała akcja. Nie powinna być potrzebna, bo geje, lesbijki, osoby biseksualne, transseksualne, które kryją się pod tymi literkami, są po prostu częścią naszego społeczeństwa. Znaleźliśmy się jednak w momencie, w którym pokazanie się i powiedzenia “to jestem ja” jest dużym aktem odwagi - komentowała w rozmowie z TOK FM Agata Szczęśniak z OKO.press. Dziennikarka zaznaczyła, że takie akcje mają "ogromną siłę uruchamiania zmiany społecznej", a #jestemLGBT może uświadomić ludziom, że przedstawiciele społeczności LGBT to bliskie im osoby, krewni, znajomi z pracy, osoby, które mijają na ulicy, a nie abstrakcja i ideologia.

Akcja #jestemLGBT. Robert Biedroń: "Chcę być równoprawnym obywatelem mojej Ojczyzny"

Do akcji #jestemLGBT dołączyły się tysiące osób, w tym osoby publiczne - dziennikarze, aktorzy, politycy. Jedną z nich jest Robert Biedroń, lider partii Wiosna. "Też #jestemLGBT i tak jak Wy mam gęsią skórkę gdy śpiewam Mazurka Dąbrowskiego, łzy wzruszenia gdy myślę o bohaterach Powstania Warszawskiego, radość gdy widzę polską flagę zagranicą" - napisał na Twitterze polityk, zaznaczając, że kocha Polskę i wierzy w to, że kiedyś będzie jej równouprawnionym obywatelem. 

Więcej o: