Niedziele handlowe 2019. Czy 4 sierpnia wypada niedziela handlowa?

Od marca 2018 roku obowiązuje ustawa ograniczająca liczbę niedziel handlowych. Od tego czasu klienci muszą sprawdzać, czy w danym terminie centra handlowe i duże sklepy będą otwarte.

Od tego roku zakaz handlu nie obowiązuje zazwyczaj w tylko w jedną niedzielę w miesiącu. Wyjątkami są jedynie grudzień i kwiecień, kiedy wypadają święta Bożego Narodzenia oraz Wielkanoc. Czy na 4 sierpnia przypada niedziela handlowa?

Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 4 sierpnia sklepy będą otwarte?

W 2019 roku niedziela bez zakazu handlu wyznaczona została na ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Oznacza to, że 4 sierpnia nie zrobimy zakupów w centrach handlowych i dużych sklepach takich jak Carrefour, Lidl, Tesco czy Biedronka. Tego dnia mogą być otwarte jedynie apteki, cukiernie, restauracje, stacje benzynowe, sklepy z pamiątkami oraz sklepy, w których za ladą stanie właściciel. Następna niedziela handlowa wypada dopiero 25 sierpnia.

Zakaz handlu w niedziele w kolejnych latach

Od przyszłego roku i w następnych latach ustawa przewiduje jeszcze większe ograniczenie liczby niedziel handlowych. Od 2020 roku zostanie wyznaczonych maksymalnie 7 niedziel, podczas których nie będzie obowiązywał zakaz handlu. Najprawdopodobniej będą to dwie niedziele w grudniu, jedna niedziela przed świętami Wielkanocnymi oraz ostatnie niedziele stycznia, kwietnia czerwca i sierpnia.

Więcej o:
Komentarze (15)
Niedziele handlowe 2019. Czy 4 sierpnia wypada niedziela handlowa?
Zaloguj się
 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 7 razy 7

  Ileż w tych artykułach jest niepewności, ja zanim doczytam do końca staje się jednym "kłębkiem nerwów", ale takie jest życie brutalne niestety, No nic trzeba zacisnąć pasa obgryźć ze złości paznokcie i żyć dalej z tą smutną wiadomością ,że niestety nie kupię w najbliższą niehandlową niedziele mojej ulubionej Ramy do smarowania bułki.

 • Megalodon akwaryjny

  Oceniono 6 razy 6

  Sensacyjne reportaże dot. handlowych lub niehandlowych niedziel redagowane przez Tajemniczego lub tajemniczą" Don Pedro NPK" już prawie traktuje na równi z wiadomościami mrożącymi krew w żyłach a wychodzące spod pióra UZ. Brak mi jednak w nich istotnych dla mnie informacji nt. składu chemicznego kitu w zainstalowanych szybach w salonach Castoramy oraz imion kasjerek ,ich numeracji butów a pracujących w handlowae niedziele.

 • ian Kośki

  Oceniono 5 razy 5

  Choroba znowu nie będę miał w niedzielę wymówki, że bezwzględnie trzeba kupić bułki oraz gumę do żucia w Żabce. Trzeba iść do kościoła. Od czasu kiedy Julian został kościelnym po przejściu na emeryturę( był naszym gospodarzem bloku oraz dwóch pozostałych- inaczej cieciem), na bank informuje księdza Kto był a kto nie był w kościele.

 • peryskopowy liopleurodon

  Oceniono 4 razy 4

  A ja właśnie na znak protestu, ,że niedzielę handlowe są tylko raz w miesiącu właśnie w handlową czyli ostatnią w miesiącu nie pójdę na zakupy i nie wydam tych 45 zł które zawsze przeznaczam na zakup kolejnych par klapków Kubota( muszę mieć we wszystkich kolorach).

 • zawszedak111

  Oceniono 2 razy 2

  NPK, nie łżyj!!!
  A powtarzasz to kłamstwo co tydzień przez pięć dni!!!
  To nieprawda, że "Od tego czasu klienci muszą sprawdzać, czy w danym terminie centra handlowe i duże sklepy będą otwarte."!!!
  Ludzie są normalni i wiedzą, kiedy jest ostatnia niedziela miesiąca!!!

 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 2 razy 2

  Kłócimy się z żoną czy idziemy do galerii Młociny czy Wilanów Ja chcę Młociny Ponieważ ostatnio jak byliśmy w galerii Wilanów to były i i owszem ale w butelkach bez zwrotnych

 • antykatol666

  Oceniono 2 razy 2

  komentarze pod biszkoptem Jedraszewskim usunięte. Za dużo było o czarnej zarazie? Cenzura kościelna w GW?

 • xyz_xyz1

  Oceniono 4 razy 0

  Napiszę to raz jeszcze w wielu krajach nie do pomyślenia jest np. praca nie tylko handlu lecz także fast foodów w niedziele czy też ogólnie praca w soboty po godzinie 14 i jakoś wszyscy żyją.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX