Pogoda na dziś - środa 31 lipca. Ostrzeżenia przed burzami na południu i zachodzie kraju

Pogoda na dziś - środa 31 lipca. Dziś najcieplejszy dzień przewidywany jest dla południowo-zachodniej i południowej Polski. W tych regionach prognozowane są jednak także burze z gradem oraz silnym wiatrem.
Zobacz wideo

Synoptycy zapowiadają na dziś burze na południu i zachodzie kraju. W czasie nawałnic prognozowane są opady deszczu do 40 mm oraz porywy wiatru dochodzące do nawet 85 km/h.

Temperatura. Dziś termometry pokażą od 22 do 28 stopni

Dziś meteorolodzy zapowiadają najniższą temperaturę, 22 stopnie, dla województwa pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. 24 stopnie pokażą termometry w Szczecinie i Łodzi. Jeden stopień więcej przewidywany jest w województwach mazowieckim, lubelskim i kujawsko-pomorskim. Najcieplejszy dzień z temperaturą do 28 stopni prognozowany jest w Krakowie, Katowicach, Opolu i Wrocławiu. W pozostałych regionach 26-27 stopni.

Pogoda na dziś - 31 lipca.Pogoda na dziś - 31 lipca. gazeta.pl

Opady. Meteorolodzy zapowiadają na dziś zachmurzenie duże i umiarkowane

W całej Polsce dzień zacznie się zachmurzeniem dużym i umiarkowanym. Burze zapowiadane są dla zachodniej i południowej Polski. W pozostałych regionach przewidywane są większe rozpogodzenia z możliwymi przelotnymi opadami deszczu. Synoptycy prognozują umiarkowany i słaby wiatr - tylko w czasie burz możliwe są jego silniejsze porywy.

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed burzami na zachodzie i południu kraju. Alert drugiego stopnia przed burzami z gradem obowiązuje w województwach dolnośląskim i opolskim. Ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczy województw lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. W tych regionach zapowiadane są burze z intensywnymi opadami deszczu od 20 do 40 mm. Przewidywany jest też wiatr, który w porywach może osiągać prędkość do 70-85 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o:
Komentarze (4)
Pogoda na dziś - środa 31 lipca. Ostrzeżenia przed burzami na południu i zachodzie kraju
Zaloguj się
  • żararaka straszny

    Oceniono 3 razy 1

    Pogoda pogoda to wiem bo mam okno i spojrzę i wiem, natomiast interesuje mnie czy kupię w najbliższą niedzielę w Biedronce czerwone klapki Kubota o mojej numeracji stopy, ponieważ za dwa tygodnie się żenię i nie wyobrażam sobie innego obuwia niż to( o ile klatki można nazwać obuwiem(.

  • pomysłowy Dobromir

    Oceniono 2 razy 0

    Ja, grupa znajomych, współlokatorzy bloku numer 9 jesteśmy "głodni "informacji co u wiedziały oraz przebywającego na wolności misia!!, a nie tam duperele o pogodzie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX