Pogoda. IMGW znów wydaje ostrzeżenia. Upały, burze, gradobicia. Temperatura przekroczy 30 stopni

Pogoda. 30 lipca to kolejny dzień, w czasie którego termometry wskażą wysokie wartości. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia przed upałem. W niektórych miastach w Polsce odnotujemy dziś nawet 31 stopni.
Zobacz wideo

Już o godzinie 6:00 we wtorek było bardzo ciepło. O poranku we Wrocławiu termometry wskazały 22 stopnie. Synoptycy z IMGW prognozują, że w ciągu dnia temperatura będzie wzrastać i w najcieplejszym jego momencie osiągnie lokalnie nawet 31 stopni. Najcieplej będzie w Poznaniu. Stopień mniej odnotujemy w Toruniu i Bydgoszczy.

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW. Na południu burze, w kilku województwach wysoka temperatura

Wtorek 30 lipca to kolejny dzień, w czasie którego obowiązują ostrzeżenia II stopnia przed upałami. O godzinie 7:00 alerty pogodowe obowiązywały w województwach opolskim, łódzkim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, a także we wschodniej części województw dolnośląskiego i lubuskiego, na południu województwa pomorskiego oraz w przeważającej części województwa mazowieckiego (z wyłączeniem jego części wschodniej). Sytuacja jest jednak dynamiczna, a ostrzeżenia meteorologiczne przez upałami mogą zostać rozszerzone na inne regiony.

IMGW ostrzega także przed burzami z gradem i wydał ostrzeżenia meteorologiczne II stopnia. Gwałtowne wyładowania atmosferyczne mogą wystąpić w województwach śląskim, małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim. Wiatr może tam osiągnąć prędkość do 90 km.

Więcej o: