Zerwane dachy na Lubelszczyźnie i 170 interwencji w Warszawie. IMGW wydaje ostrzeżenia dla całej Polski

Nad całą Polską przeszły w poniedziałek gwałtowne burze. Najtrudniejsza sytuacja jest w województwie lubelskim, gdzie w kilkudziesięciu domostwach zerwało dachy. Burze były też groźne w Warszawie i na Dolnym Śląsku. IMGW ostrzega przed gwałtowną pogodą.
Zobacz wideo

W poniedziałek Polskę nawiedziły gwałtowne burze i ulewy. Najgorsza sytuacja była w woj. lubelskim. Najwięcej szkód burza wyrządziła w powiecie kraśnickim - w miejscowościach Stróża i Stróża Kolonia.

Skutki burzy w całej Polsce 

W województwie lubelskim straż pożarna musiała interweniować ponad 60 razy. Wszystkie zgłoszenia były związane z burzą. Aż 40 z nich dotyczyło powiatu kraśnickiego. Strażacy jeździli także do mieszkańców powiatów łukowskiego i ryckiego. Jak informuje straż pożarna z Lublina, wiele dachów domów zostało zniszczonych, zgłoszono aż 25 takich sytuacji. Strażacy zajmowali się także wypompowywaniem wody z piwnic i usuwaniem przeszkód z dróg. Wiele drzew jest połamanych. Konieczne było zabezpieczenie słupów linii energetycznej.

Burze nawiedziły rownież na Dolny Śląsk. Warunki atmosferyczne były trudne m.in. w Wałbrzychu oraz kilku powiatach: strzelińskim, wrocławskim i oławskim. Oprócz burz, wichur i intensywnych opadów, w niektórych miastach Dolnego Śląska pojawił się nawet grad. Powiewy wiatru były silne, więc wiele dróg było zablokowanych przez powalone drzewa. 

Źle było także w Warszawie. Jak informuje stołeczna straż pożarna, warszawiacy wzywali straż pożarną aż 170 razy. Większość zgłoszeń dotyczyło dzielnicy Bielany oraz Żoliborz, gdzie burza była najbardziej gwałtowna. 

Jak widzimy na zdjęciach opublikowanych przez Łowców Burz, przy ulicach na Bielanach leżą drzewa wyrwane z korzeniami. Uszkodzonych zostało również kilkanaście samochodów, które były zaparkowane przy jezdniach. "Nad częścią warszawskich Bielan doszło nawet do wystąpienia zjawiska "wet microburst" polegającego na bardzo silnych, punktowych uderzeniach porywistego wiatru podczas silnych opadów deszczu" - czytamy na profilu fascynatów burz. 

Wiele ulic w Warszawie zostało zalanych, bo studzienki nie dawały rady pochłaniać wody. Jak czytamy w Tvnwarszawa.pl, na Targówku mieszkańcy jednej z ulic wzięli sprawy w swoje ręce i sami zaczęli udrażniać zapchane podczas ulewy studzienki.

IMGW wydaje ostrzeżenia dla całej Polski

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałem i burzami z gradem, które mają potrwać aż do końca lipca. W poniedziałek wydano ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed gwałtownymi burzami, które dotyczą większości terytorium Polski. Czytaj więcej>>>

Ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia dotyczą województw: śląskiego; dolnośląskiego; opolskiego; małopolskiego; podkarpackiego; świętokrzyskiego oraz części powiatów w woj. lubuskim, wielkopolskim i łódzkim. Pierwszy stopień zagrożenia obowiązuje w województwie mazowieckim, zachodniopomorskim, lubelskim oraz części powiatów warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i wielkopolskiego, łódzkiego i lubuskiego.  

Więcej o:
Komentarze (10)
Zerwane dachy na Lubelszczyźnie i 170 interwencji w Warszawie. IMGW wydaje ostrzeżenia dla całej Polski
Zaloguj się
 • koment7

  Oceniono 11 razy 11

  Bielany i Żoliborz to coś za blisko prezesa. Antek musi zbadać, czy to nie była przypadkiem próba zamachu na wodza narodu. Na pewno to wszystko wina Tuska!!!

 • rabbitt

  Oceniono 8 razy 8

  Słabo się ciemny lud modli !

 • zenzaj

  Oceniono 12 razy 8

  To kara boska!
  Czas na Białystok - ostoję polactwa, neobolszewizmu i faszyzmu.
  Chwalmy Pana!

 • krzych.korab

  Oceniono 5 razy 5

  To co się dzieje to kara Boska za naszych tzw duchownych, niepotrzebnych Bogu skoro Jego syn Jezus Chrystus nauczał;
  "Gdy się modlicie, nie badźcie jako obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę powiadam wam ; otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie." Ewangelia według św. Mateusza "Modlitwa"
  Oraz rządzących którzy udając wiarę w naszego Boga. obrażają Jego i nas. Ludzi przez Boga obdarzonych rozumem. Kłamią i oszukują, a ich wyborcy sprzedają się w niewolę za nędzne grosze.

 • mlody_dron

  Oceniono 5 razy 5

  LU i LLU czyli kultowy Łuków ucierpiał? Och jak mi przykro ;)

 • a.k.traper

  Oceniono 5 razy 3

  Czy Dziwisz i Marek Jurek się modlą w intencji czy też na przekór?

 • sander7777

  Oceniono 6 razy -4

  Przestańcie pisać o zerwanych dachach. To są przestępstwa budowlane. Latawce pobudowane przez amatorów bez jakiegokolwiek nadzoru budowlanego. To są narzędzia zbrodni jak pijany Kamil Dureń.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX