Zgierz. 84-latka zginęła na pasach, a kierowca uciekł. Ślady na aucie wskazały możliwego sprawcę

W Zgierzu doszło do śmiertelnego wypadku na przejściu dla pieszych. Nie żyje 86-letnia kobieta, a 58-latka trafiła do szpitala w stanie ciężkim. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia, ale policji udało się znaleźć osobę, która mogła uczestniczyć w zdarzeniu.
Zobacz wideo

Policja w Zgierzu (woj. łódzkie) poszukiwała kierowcy, który na przejściu dla pieszych na ul. Długiej potrącił dwie kobiety - jedna z nich nie przeżyła, druga trafiła do szpitala. 

Zgierz. Wypadek na przejściu dla pieszych

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 10. Kierowca samochodu osobowego potrącił dwie osoby, a następnie odjechał z miejsca wypadku. Z informacji, które przekazuje zgierska policja, wynika, że na skutek wypadku zmarła 84-letnia kobieta. Druga potrącona - 58-latka - trafiła do szpitala z poważnymi obrażeniami. Jej stan jest ciężki. 

Policja szybko rozpoczęła poszukiwania sprawcy. Po kilku godzinach udało się zatrzymać 26-letniego mężczyznę, który mógł mieć związek z wypadkiem. Zabezpieczono także jego samochód marki Mercedes, ponieważ specjaliści zauważyli na nim uszkodzenia, które mogą świadczyć o tym, że pojazd uczestniczył w wypadku na ul. Długiej. Badanie alkomatem wykazało, że 26-latek miał ponad 3 promile alkoholu we krwi. Gdy będzie trzeźwy, przeprowadzone z nim zostaną czynności.