Leszno. Zatrzymano kierowcę, który uderzył kobietę. 35-latek będzie doprowadzony do prokuratury

Funkcjonariusze policji z Leszna zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który w ubiegły wtorek uderzył kobietę w rejonie przejścia dla pieszych. Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu. Jak dowiedział się portal Gazeta.pl, 35-latek ma we wtorek w południe zostać doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lesznie.
Zobacz wideo

Do sytuacji doszło we wtorek 23 lipca w rejonie przejścia dla pieszych na Al. Krasińskiego w Lesznie. Śledczy zbierając materiał dowodowy, proszą o kontakt świadków tego zdarzenia.

"30-letnia mieszkanka Leszna została uderzona w twarz przez mężczyznę kierującego samochodem marki Porsche Panamera. Przebieg zdarzenia zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego" - tak opisują tę sytuację policjanci. Na nagraniu widać, jak kobieta stanęła potem przed autem, które mimo to ruszyło.

Jak podał portal tvn24.pl, policja zatrzymała 35-letniego kierowcę porsche. Informację potwierdziła w rozmowie z Gazeta.pl mł. asp. Daria Żmuda z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Mężczyzna ma zostać doprowadzony we wtorek w południe do Prokuratury Rejonowej. Na razie nie wiadomo, czy i ewentualnie jakie mógłby usłyszeć zarzuty. Funkcjonariusze nie ujawniają także, czy 35-latek w jakikolwiek sposób tłumaczył swoje zachowanie.

Więcej o: