Atak nożownika w Łańcucie. Podejrzanym w sprawie jest 16-letni chłopak

Osoba, która wtargnęła przez balkon do jednego z mieszkań w Kosinie koło Łańcuta i zaatakowała nożem małżeństwo, to prawdopodobnie 16-letni chłopak - wynika z ustaleń śledczych. Sąd zadecyduje, czy zostanie tymczasowo aresztowany.
Zobacz wideo

Nastolatek usłyszał zarzut dwukrotnego usiłowania zabójstwaProkuratura chce, aby odpowiadał  za swoje czyny jak osoba dorosła - informuje Onet.pl. Młody mężczyzna jest mieszkańcem Kosiny.

- Z uwagi na wstępny charakter postępowania nie ustalono dotychczas faktycznych pobudek działania sprawcy - powiedział Dariusz Sudak, zastępca Prokuratora Rejonowego w Łańcucie.

Atak w Kosinie koło Łańcuta. Raniona nożem kobieta zdołała zadzwonić na policję

Do ataku doszło w nocy z soboty na niedzielę w Kosinie koło Łańcuta (województwo podkarpackie). Około 3:00 sprawca zakradł się do jednego z mieszkań i wszedł do niego przez balkon, używając w tym celu drabiny. Wchodząc do środka, obudził małżeństwo. Najpierw zaatakował mężczyznę, zadając mu kilka ciosów nożem w okolice klatki piersiowej i brzucha, następnie ugodził kobietę, która chciała pomóc swojemu mężowi. Ranna kobieta zdołała zadzwonić na policję. Ona i jej mąż przeszli operacje, ich stan jest poważny. W czasie ataku w mieszkaniu znajdowała się także dwójka dzieci w wieku 3 i 6 lat, ale nic im się nie stało.

Więcej o: