Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 4 sierpnia zrobimy zakupy w sklepach?

Po wprowadzeniu ustawy ograniczającej liczbę niedziel handlowych w 2018 roku klienci centrów handlowych muszą sprawdzać, czy w daną niedzielę zrobią zakupy w większych sklepach. Czy w tym tygodniu wypada niedziela handlowa?
Zobacz wideo

Od 2019 roku niedziele handlowe wypadają zazwyczaj raz w miesiącu. Wyjątkiem są tylko niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocą - wtedy konsumenci mogą liczyć na większą liczbę niedziel bez zakazu handlu.

Niedziele handlowe 2019. Czy 4 sierpnia wypada handlowa niedziela?

Jak prezentuje się kalendarz niedziel handlowych w 2019 roku? Zgodnie z nim niedziela bez zakazu handlu wypada na koniec każdego miesiąca. W związku z tym 4 sierpnia duże sklepy jak Biedronka, Lidl i Carrefour oraz centra handlowe będą zamknięte. Niedzielne zakupy możemy zaplanować dopiero na 25 sierpnia.

Zakaz handlu w niedziele w kolejnych latach

W 2020 roku i w kolejnych latach kalendarz niedziel handlowych przewiduje maksymalnie siedem niedziel bez zakazu handlu w skali całego roku. Tym samym ustawa niemal maksymalnie zredukuje liczbę handlowych niedziel. Od 2020 roku niedziela handlowa wyznaczona zostanie w dwie niedziele w grudniu przed świętami Bożego Narodzenia oraz w niedzielę na tydzień przed świętami Wielkanocnymi. Dodatkowo niedziela handlowa może przypaść w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia czerwca i sierpnia.

Więcej o: