Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 4 sierpnia zrobimy zakupy w sklepach?

Po wprowadzeniu ustawy ograniczającej liczbę niedziel handlowych w 2018 roku klienci centrów handlowych muszą sprawdzać, czy w daną niedzielę zrobią zakupy w większych sklepach. Czy w tym tygodniu wypada niedziela handlowa?
Zobacz wideo

Od 2019 roku niedziele handlowe wypadają zazwyczaj raz w miesiącu. Wyjątkiem są tylko niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocą - wtedy konsumenci mogą liczyć na większą liczbę niedziel bez zakazu handlu.

Niedziele handlowe 2019. Czy 4 sierpnia wypada handlowa niedziela?

Jak prezentuje się kalendarz niedziel handlowych w 2019 roku? Zgodnie z nim niedziela bez zakazu handlu wypada na koniec każdego miesiąca. W związku z tym 4 sierpnia duże sklepy jak Biedronka, Lidl i Carrefour oraz centra handlowe będą zamknięte. Niedzielne zakupy możemy zaplanować dopiero na 25 sierpnia.

Zakaz handlu w niedziele w kolejnych latach

W 2020 roku i w kolejnych latach kalendarz niedziel handlowych przewiduje maksymalnie siedem niedziel bez zakazu handlu w skali całego roku. Tym samym ustawa niemal maksymalnie zredukuje liczbę handlowych niedziel. Od 2020 roku niedziela handlowa wyznaczona zostanie w dwie niedziele w grudniu przed świętami Bożego Narodzenia oraz w niedzielę na tydzień przed świętami Wielkanocnymi. Dodatkowo niedziela handlowa może przypaść w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia czerwca i sierpnia.

Więcej o:
Komentarze (13)
Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 4 sierpnia zrobimy zakupy w sklepach?
Zaloguj się
 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 6 razy 6

  A my ze Zdzichem oraz grupą przyjaciół jednogłośnie ustaliliśmy aby we wszystkich Biedronkach oraz Żabkach w handlowe niedzielę personal ustawiający towar układał stoisko monopolowe tuż przy wejściu i kasach aby nie błądzić po sklepie zbyt długo, oraz obniżki ceny w tym dniu tego po 7.98 o smaku i nazwie" wiśnia" na góra 6,50, ponieważ ze względu na zwiększone zakup towaru obrót mają większy

 • żararaka straszny

  Oceniono 4 razy 4

  A ja w Żabce w handlowe niedzielę specjalnie założę klapki Kubota które kupiłem wczoraj w kolorze czerwonym i do tej pory będę chodził po Żabce aż mnie ktoś nie spyta gdzie kupiłem klapki i pochwalić że są śliczne!!

 • ian Kośki

  Oceniono 5 razy 3

  Bardzo proszę twórcę artykułu o ustalenie poprzez nie wiem paparazzi lub agenturę gazety czy w handlową niedzielę będzie pani Róża C na kasie salonu Euro AGD w Arkadii oraz czy będzie miała na sobie spódniczkę w kratkę a la Scottish girl, oraz paznokcie u dłoni pomalowane na zielono??

 • kann2

  Oceniono 6 razy 2

  Ja już o tym pisałam, to się powtórzę, ale chyba nie szkodzi. Czy będzie wydanie książkowe, w ładnej oprawie, tych wszystkich artykułów o niedzielnych zakupach? Czytałabym sobie.

 • 31.februarius

  Oceniono 4 razy 2

  Wyraz "niedziela", we wszelkich przypadkach, użyty 22 (dwadzieścia dwa) razy !
  Absolutny rekord!
  Congratulations, NPK!

 • dante_waw

  Oceniono 1 raz 1

  Thanks got it's Thursday ;)....

 • remislanc

  Oceniono 7 razy 1

  Witaj Niedorozwoju Pracujący Klawiaturą!!!
  Jeszcze tylko 3 tygodnie!!! Wytrzymam, dam radę!!! Trę nogami na samą myśl, że pójdę do galerii i pojeżdżę ruchomymi schodami...Qrde - w niedzielę!!!Nie tam w piątek-świątek. Tylko w niedzielę!!! Jakie to emocjonujące...Będę nimi jeździł całą niedzielę - aż do zamknięcie mojej kochanej Arkadii!

 • zawszedak111

  Oceniono 2 razy 0

  I jeszcze wciąż ta sama wRuKwiająca formułka: "klienci centrów handlowych muszą sprawdzać, czy w daną niedzielę zrobią zakupy"!!!
  Nikt nie musi!!! Oprócz ciebie nieuku NKP!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX