Z powodu sinic najwięcej kąpielisk zamkniętych zostało w województwie pomorskim. Zakazy dotyczą m.in. Sopotu, Gdyni, Chałup, Kuźnicy i Jastarni. Jak prezentuje się aktualna mapa z zakazem kąpieli w Polsce?
Zakazy kąpieli wydawane są dla kąpielisk na podstawie badań Głównego Inspektoratu Sanitarnego. W poniedziałek 29 lipca zakazy obowiązywały w kąpieliskach w województwach pomorskim, zachodniopomorskim, mazowieckim, wielkopolskim, łódzkim i śląskim.
Z powodu złego stanu wody nie można kąpać się m.in. w kąpielisku "Glinianki" w Zielonce w województwie mazowieckim. Na Mazowszu zamknięte zostało również Kąpielisko Miejskie "Sobótka" w Płocku. W województwie łódzkim zakazem kąpieli objęte zostały kąpieliska "Mrożyczka" w Głownie i OKiR w Strykowie. Na Śląsku nie można kąpać się w jeziorze Paprocany w Tychach oraz Ośrodku Sportów Wodny w Łące w powiecie pszczyńskim. W Wielkopolsce zakaz dotyczy Kąpieliska Miejskiego przy ulicy Wioślarskiej w Złotowie. Z kolei w województwie zachodniopomorskim badania GIS wykazały wodę niezdatną do kąpieli w kąpielisku miejskim Stawek w Gryficach.
Najgorsza sytuacja prezentuje się w województwie pomorskim, gdzie wydano 18 zakazów. Zakaz kąpieli obowiązuje m.in. dla jeziora Żarnowieckiego w Nadolu. Z powodu sinic nie można kąpać się w Bałtyku w okolicach Zatoki Puckiej. Czerwone flagi można zobaczyć przy kąpieliskach w Chałupach (wejście nr 21), Kuźnicy (kąpielisko "Kościół"), Jastarni (kąpielisko "Ogrodowa", "Nadmorska-Plażowa", "Zdrojowa" i "Leśna"), Juracie (kąpielisko "Międzymorze"), Gdyni (Babie Doły, Śródmieście, Redłowo, Orłowo) i Sopocie (Kamienny Potok-Koliba, Hotel Sopot - Beach Club, Hotel Haffner-Esentra, Park Północny I, Park Północny II i K22 znajdujący się w pobliżu sopockiego mola).