Czerwona mapa Polski. Ostrzeżenia IMGW przed upałami i burzami we wszystkich województwach

Pogoda. Poniedziałek 29 lipca będzie wyjątkowo upalnym dniem. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że temperatura wzrośnie dziś nawet do 33 stopni. W 16. województwach obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne II stopnia.
Zobacz wideo

Z prognozy pogody na portalu pogodynka.pl wynika, że ostrzeżenia II stopnia przed upałami obowiązują w całej Polsce z wyjątkiem południowych powiatów województwa dolnośląskiego i północnej części województw podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego (dla których wydano ostrzeżenia I stopnia), a także północy województwa zachodniopomorskiego (gdzie nie obowiązują żadne alerty pogodowe). 

Pogoda. IMGW wydało ostrzeżenia przed wysoką temperaturą. Może stanowić zagrożenie dla życia

Synoptycy z IMGW prognozują, że najcieplej będzie dziś we Wrocławiu i Opolu, gdzie temperatura wzrośnie nawet do 33 stopni. Jeden stopniej mniej wskażą słupki rtęci na termometrach w Szczecinie, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu, Zielonej Górze, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Toruniu i Warszawie. Najchłodniej będzie dziś w Zakopanem (27 stopni) oraz w Gdańsku (29 stopni).

Ostrzeżenia meteorologiczne II stopnia przed upałami oznaczają, że występujące zjawiska meteorologiczne mogą powodować duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca dużą ostrożność oraz śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. 

Prognoza pogody. Upałom towarzyszyć będą burze oraz grad

Meteorolodzy ostrzegają nie tylko przed upałami, ale także przed burzami i burzami z gradem, które będą towarzyszyć wysokiej temperaturze. Z mapy ostrzeżeń pogodowych wynika, że zagrzmi dziś na Podlasiu, a w województwach śląskim, małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim możemy spodziewać się gradobić.

Więcej o:
Komentarze (8)
Czerwona mapa Polski. Ostrzeżenia IMGW przed upałami i burzami we wszystkich województwach
Zaloguj się
 • djarev

  Oceniono 8 razy 6

  Skoro za brak alertu można mieć zarzuty prokuratorskie, jak np. zawieje wiatr i komuś spadnie gałąź na głowę, to niedługo wyjątkową sytuacją będzie brak alertu.

 • supertiumacz

  Oceniono 7 razy -1

  @UZ

  "W 16. województwach"?

  Żeby robić takie błędy, to trzeba być mistrzem. Liczebniki się kłaniają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX