Szczecin. Chcieli dokonać świętokradztwa - odprawić mszę. Ksiądz się nie zgodził, to go pobili

W niedzielę do zakrystii Bazyliki św. Jana Chrzciciela w Szczecinie wtargnęło trzech mężczyzn, którzy chcieli odprawić mszę. Gdy ksiądz prałat Aleksander Ziejewski się na to nie zgodził, został pobity.
Zobacz wideo

Jak podaje Radio Szczecin w niedzielę 28 lipca około godziny 17 do Bazyliki św. Jana Chrzciciela w Szczecinie wtargnęło trzech mężczyzn w wieku od 27 do 53 lat. Mężczyźni domagali się od prałata wydania szat liturgicznych, ponieważ chcieli odprawić mszę świętą.

Szczecin. Trzech mężczyzn chciało odprawić mszę w Bazylice - po odmowie pobili księdza Ziejewskiego

Nie zgodził się na to obecny w zakrystii ksiądz prałat dr Aleksander Ziejewski. Odmowa zdenerwowała napastników, którzy pobili księdza oraz innego pracownika parafii. Całą sytuację relacjonowała dziennikarzom jedna z pracownic parafii - Dwóch weszło, trzeci stał na dole, dopominali się o szaty liturgiczne, bo będą odprawiać mszę. Zaczął odzywać się do mnie niezbyt grzecznie, a później była już bójka. Uderzył pracownika kościoła, a później rzucał się do proboszcza, zadał kilka ciosów.

Według informacji innego świadka pracownik parafii był bity pięściami oraz różańcem po twarzy.

Obaj poszkodowani po zajściu zostali przewiezieni do szpitala, gdzie konieczne było zszycie porozcinanych twarzy. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zatrzymali jednego ze sprawców. Dwaj kolejni mężczyźni zostali zatrzymani godzinę po ataku.

Według informacji TVP 3 Szczecin mężczyźni wcześniej byli już notowani. Najprawdopodobniej napastnicy chcieli okraść świątynię, a podczas mszy świętej mieli zamiar udzielić ślubu jednemu z nich. W poniedziałek zatrzymani mają zostać przesłuchani przez policjantów. 

Więcej o:
Komentarze (522)
Szczecin. Chcieli dokonać świętokradztwa - odprawić mszę. Ksiądz się nie zgodził, to go pobili
Zaloguj się
 • pedro.666

  Oceniono 110 razy 64

  Jak to szło, pani Mazurek? Jakoś tak chyba: "– Jasno powiedziałam, że takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. To, że rozumiem co się zdarzyło, nie znaczy, że to popieram. Rozumiem, bo wiem, że agresja może wywoływać agresję. Tylko tyle i aż tyle"

 • krynolinka

  Oceniono 72 razy 56

  Senator PiS komentując pobicie byłego wiceszefa KNF Wojciecha Kwaśniaka powiedział, że "nie jest tak, że bandyta zawsze bije tego dobrego".
  Może teraz poprosimy o komentarz pana senatora?

 • zd46

  Oceniono 67 razy 45

  Nie mieli święceń? Znam medialnego mnicha toruńskiego, wobec którego padają opinie, że podobno "nie ma stosownych święceń" do uświęcania swojego imperium. Pan Gliński mówił o współwłasności państwa jednej z "córeczek" mnicha. Więc stawiam pytanie: " Panie Gliński, czy jest to zapisane w KSIĘGACH WIECZYSTYCH czy ten majątek należy WYŁĄCZNIE do mnicha? W takim przypadku obecny rząd łamie prawo przekazując osobie prywatnej 240 jawnych milionów a ile tajnych miliardów? Tego sam "czort" nie wie. Kościół jest od wieków na terenie Polski, tylko wcześniej podskubywał skarb państwa a teraz po prost „WTARGNĄŁ” do budżetu i zagarnia polską ziemię za kwoty oburzające nawet świętych z 99,99% upustem. POLSKĄ ZIEMIĘ !!! Politycy PiS-u, rozdający ziemię kościołowi, muszą wiedzieć, ze kiedyś nie będą mogli być pochowani, a polska ziemia nie będzie Polską, będzie kościelną, wam pozostanie rozsypanie prochów nad morzem o ile nie przejdzie na własność polskiego i mocno pazernego kościoła.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 97 razy 39

  Nie popieram, ale rozumiem.

  W Biblii nie ma ani słowa o tym,
  kto może odprawiać msze, a kto nie.

 • james_peacock

  Oceniono 49 razy 37

  "Najprawdopodobniej napastnicy chcieli okraść świątynię, a podczas mszy świętej mieli zamiar udzielić ślubu jednemu z nich."
  #japrdl co za kraj!
  Tego by nawet Bareja nie wymyślił.

 • justas32

  Oceniono 92 razy 28

  Przypomnę że to nie ksiądz musi odprawiać mszę. Może to zrobić każdy ze wspólnoty wiernych. Ksiądz nie ma żadnych super mocy ani magicznego radia do kontaktu z bogiem. Zwłaszcza że z racji nieistnienia tego ostatniego i tak nikt się nie zgłosi ...

 • dziadekjam

  Oceniono 41 razy 27

  Usłyszeli o występie zwykłego posła "W żadnym trybie" na mównicy sejmowej i w takim samym trybie chcieli w kościele mszę odprawić.:-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX